Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Minden microUSB töltővel...

Minden microUSB töltővel tölthető minden teló?

Figyelt kérdés
A töltüknek más más a kimenő (A) értékük, ez okozhat gondot, vagy csak a töltés sebességét befolyásolja? Nem károsítja az aksit az aminek ez az értéke nagyobb?

#töltő #micr USB
2015. jan. 3. 22:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha a töltő kimenetére (output) nagyobb mA vagy A van irva mint ami a gyári telefon töltöjére akkor toltheted. Viszont fordítva mar nem. Pl egy tablet toltojevel (ami általában több aramerosseget ad ki.) tölthető a telefon. De a telefon toltőjével nem tölthető pl a tablet.
2015. jan. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Aha ok, de kárt is okoz?, nem a nagyobb áramerősség a rosszabb egy olyannak amit kisebbel kell tölteni? Szal pont fordítva? A kisebbel való töltés nem csak lassabb?

Illetve egy PC ről mi tölthető vajon? Mert annak nem tudom leolvasni a kimenőjét.

köszi:)

2015. jan. 3. 23:25
 3/6 anonim ***** válasza:
Úgy baromság az első, ahogy van. A készülék által felvett töltést a kernel szabályozza (nem mintha a töltés egyenlő lenne az átfolyó áram erősségével, de mindegy...). Áramerősséget nem ad ki semmi, mert mint említettem, az áram folyik, az áramerősség pedig számított mértékegység. Táblát pdig mindössze azért nem "lehet" a telefon töltőjével tölteni, mert sok modell nem is az usb porton veszi a töltést.
2015. jan. 4. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ergo mindent tölthetek mindennel? van egy tabletem ami szintén micro USB-s. Annak a töltője akkor mehet a telóhoz is?
2015. jan. 4. 16:10
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen.
2015. jan. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszi

+

2015. jan. 4. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!