Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Megéri Nokia lumia 1020-at...

Megéri Nokia lumia 1020-at venni? Frissítése milyen? Vélemény?

Figyelt kérdés
2015. jan. 15. 05:37
 1/6 A kérdező kommentje:
vagy inkább Sony Xperia Z1 ?
2015. jan. 15. 05:51
 2/6 anonim ***** válasza:
Mire hasznalnad?
2015. jan. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
nekem az van, de én csak fotózásra ajánlanám, semmi másra...frissítéseket kap, de vele semmilyen funkciót sem, mer "nem bírja a hardver"...:D 1 éve még az volt a csúcstelefonja a nokiának, amíg nem jött az 1520, majd a 930. szerintem ez pont olyan jól mutatja azt a ködöt, amit a wp-sek szoktak mondogatni, hogy azért jobb az androidnál, mert sok évig támogatott lesz...hát jó, de minek...kíváncsi leszek én majd a windows 10-re is, milyen lesz...
2015. jan. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én nyugodt szívvel ajánlom fényképezésen kívülre is, ha nem vagy hardcore user, hanem csak szeretnél egy átlagfelhasználásra tökéletesen megbízható telefont, ami még két évig kap frissítéseket, ráadásul kjól fényképez, akkor Lumia 1020.
2015. jan. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
3-as! Szerintem azt sem tudod, hogy a 8.1 milyen! Nekem android után WP van, sokkal jobb az utóbbi. Androiddal előfordult, hogy telefonálni sem tudtam, mert lefagyott vagy laggolt!
2015. jan. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

nekem nem a rendszerrel van a bajom, de az android sem a rendszertől rossz, hanem azok a módosítgatások, amiket például a samsung általában csodásan elront a telefonjain.

valószínű egy nexus 5-tel mondjuk nincs semmi olyan probléma, amik téged zavarnak.


de ha már csak a gyári dolgokra szorítkozunk, akkor a 8.1 megjelenése óta még mindig nincs stabilan működő zenelejátszó...van, amikor random kilépeget vagy nem látja a zenéket, lehetne sorolni a bugokat. és ami a legjobb, hogy alternatív megoldásokból kevés van, ami még igényesen is néz ki...vlc player talán 1x jó lesz, HA kinövi a béta állapotot(instagram is lassan 1 éve nem frissült...senkit nem foglalkoztat ez a dolog sem, úgy látszik).

emellett ha már 1020nál vagyunk, mi van még kevés hozzá...hát fotós alkalmazás. én ezért írtam azt, hogy kifejezettem fotózásra ajánlom. legjobb ellenpélda talán az iPhone. rengetegen szeretnek vele fotózni, meg most volt felmérés, hogy Flickr-ön iPhone a legnépszerűbb fotós mobileszköz. Ez azért van, mert annyira rém egyszerű és felhasználóbarát, hogy jóval egyszerűbb jó képet lőni vele. én például nagyon hiányolom az olyan megoldású panorámakép készítős appot, amit csak végighúzol, és folyamatosan rögzít egy képet...mert például a nokiás alkalmazás szerintem is, de sokak szerint rettenetesen nehézkes...ideális fényviszonyok mellett nagyon szépen működik, de ha vagy túl világos egy téma, vagy egy kicsivel sötétebb, már elveszti a pozíciót...meg a proshot-nak hála, végre van egy profibb timelapse funkció is...na de ez is például feldolgozási időben jóval lassabb, mint iPhone-os gyári alkalmazásban...ott egy percre nem gondolkozik el.


szóval tényleg csak azok a tipikus vérfotósoknak való, akik tulajdonképpen megcsinálják RAW-ban, aztán gépen utómunkáznak egy képen.


nagyon kiemelkedő a videófelvétele, nekem csak ezért van meg, mert koncerten szoktam felvételt készíteni, de szerintem annak nem lehetnek hardveres korlátai, hogy mondjuk felvétel közben lehessen a fókuszt szabályozni...meg ilyen apróságok...igen persze, a gyártónak nem érné meg, ha kidobott volna egy mindenben tökéletes telefont, de azért ennyi elvárható lenne már...de mint mondtam, erre egészen kiemelkedő a tudása, még így megcsonkítva is.


de ami a többi okostelefonos erényt illeti, mint például a külső alkalmazások, ott igenis komoly gondok vannak, és ha idáig nem sikerült megoldani, akkor ezután sem valószínű, hogy megtörténik.

egyszerű példa. facebook alkalmazás.

csomó funkció hiányzik belőle, ami miatt már nem egyszer kénytelen voltam a böngészős változatot használni...

nagyon adatforgalomigényes, és még ráadásul a sebességet is megköveteli. megint csak iPhone-t tudom felhozni példaképp, képfeltöltés. iPhone-os alkalmazás előtömöríti a képet(mivel a fb sem tárolja teljes méretben a képeket). és így még ha korlátozott mobilnetem is van, gond nélkül felmegy. ugyanezt nem tudom megcsinálni sehogy a lumián. sőt még az EDGE sem elég neki sokszor...ahhoz, hogy fel tudjak tölteni egy képet gond nélkül, mindenképp szüksége van a 3G-re, és így legalább 1 mbit/s-es feltöltési sebességre. és még úgy is legalább elszöszöl vele legalább 1 percet(ugyanez a tapasztalatom wifin is...1,5 mbit/s-es feltöltési sebességem van).

szóval arra következtetek, hogy ő egy az egyben megpróbálja feltölteni a 2,5-3 megás képeket...ami tök fölösleges, mert feltöltés után a szerveren úgyis összetömörítik 6-700 kilobájtosra...szerintem ezek főleg itthon hatalmas problémák, amikor az összes szolgáltató aranyáron méri a mobilnetcsomagokat, és nem mindenki engedheti azt meg, hogy legalább 500 megás csomagra előfizessen...nekem most 200 van, mert nincs kisebb, de ezt is sokallom pénzben, arról nem is beszélve, hogy konkrétan ha tényleg használnám a telefonom mindenre, akkor l*faszra se lenne elég.

nem szeretnék már ennél többet írni, ez magánvélemény, én ha nem lenne szükségem a kamerára, már rég iPhone-ra váltottam volna.


ettől függetlenül nem is rossz telefon, de jónak nem igazán mondható, pláne nem hosszútávra.

2015. jan. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!