Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Sony Xperia Z3 Compact vagy...

Sony Xperia Z3 Compact vagy Samsung Galaxy S5 mini? Az IP67 gyakorlatban mit jelent? Ha 1m méter mély vízben 30 percig vízálló,2m mélyben 15 percig - vagy ott már egyáltalán nem?

Figyelt kérdés

Igazából nem a hardveres adatokra vagyok kíváncsi, azt itt szépen részletezik: [link]

Inkább a használhatóság, szoftver gyorsasága érdekelne.



2015. jan. 18. 09:23
 1/5 anonim ***** válasza:

A vízállóság időtartama nem fordítottan arányos a mélységgel. Szabvány szerint 1 méter mélyen 30 percet bír ki. Ha mélyebbre viszed, akkor lehet kibírja ott is kis ideig, de lehet fél perc után feladja.


Szoftveresen a Z3c jobb. A Samsungban ugyan több beállítás, meg alkalmazás van, de eléggé eszi a hardvert.

2015. jan. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

De ha tisztában vagy a hardverrel akkor miért hasonlítasz össze két olyan telefont ami hardveresen ég és föld. A Z3 Compact sokkal erősebb és ezen kívűl az S5 mini igazából egyáltalán nem éri meg az árát.


Az IP-kről: [link]

Amúgy mind a kettőnél 1méter+ 30perc az a biztos, de ez nem azt jelenti hogy akkor ez csak ennyi lehet, mert teljesen egyik telefon sem egyezhet meg mivel mindegyiket külön gyártják(ezért van az hogy nem egy hanem több ugyanolyan TIPUSÚ telefon van).

2015. jan. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyértelműen a Z3 Compact a jobb, hacsak nem kell a pulzusmérő.
2015. jan. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem kell pulzusmérő, ujjlenyomatolvasó meg hasonló értelmetlen funkciók. Hardveresen egyértelműen a Sony jobb, erre rájöttem. De most Sony Xperia SP telóm van, ami lényegesen erősebb hardveresen az azelőtti mobilomnál (HTC Desire X), a fényképezője is jobb papíron stb. Már egy éve nálam van, még egy éles képet nem csináltam vele, hosszú a zár ideje, lassan nyitja meg az alkalmazásokat, sokszor összeomlik. A HTC-vel semmi probléma nem volt, ráadásul gyönyörű képeket csinált. Tudom, hogy a Z3c egy másik kategória, de ha szoftveresen azt is elsz*rták, akkor nem kérek belőle.
2015. jan. 19. 09:17
 5/5 anonim ***** válasza:

Értem a problémád kérdező.

Viszont vedd figyelembe azt is egyrészről, hogy az általad összehasonlított a két telefon más Xperia generációból származik, valamint azt is hogy a már leírtad két telefon sem árkategória, sem készülékbesorolás(alacsony, közép, felső, csúcs) alapján sem hasonlítható össze. A legtöbb gyártóra jellemző hogy a zászlóshajóival sokkal jobban törődik mint mondjuk a középkategóriás telefonjaival, szóval több bugfixet kap, a kamera is jóval nagyobb támogatásban részesül(pl.: a Z3C kamera szoftvere is az 5.0-ás frissítésben kap majd javításokat), + egyéb stabilitási problémákat is jóval nagyobb arányban javítanak.


DE, Xperia SP-m viszont nekem is volt(jelenleg van Z3C-m) és nálam egyáltalán nem produkálta azokat a hibákat amiket felsoroltál(kivéve a kamera, de arra meg ott van a gyártó által kiadott bugfix, én frissítés után nem tapasztaltam további hibákat a kamerával kapcsolatban), ezért én javaslom hogy ha tényleg ok nélkül akad akkor egyrészt tedd újra a szoftvert a SONY PC Compation szoftver segítségével(neten keress rá, megfogod találni), másrészt ne engedd hogy google play minden olyan programot frissítsen amit amgúgy sem használsz, sőt az ilyen alkalmazásokat tiltsd le az beállítások/alkalmazások/minden résznél.

Ja és mielőtt újratennéd a szoftvert(bár szerintem erre mindenképp szükség lesz ha ilyen hibák vannak) próbáld meg a Clean Master programal(a Playből) kitakarítani a telefont.

2015. jan. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!