Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » CyanogenMod egy gyengébb...

CyanogenMod egy gyengébb telefonra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A következő kérdéssel állnék elétek. Adott lenne egy eléggé gyenge hardverü telefon, 1gHz cpu 512 mb RAM 4gb háttértár, és a kérdésem az hogy egy Cyanogen androidot lehetne e rárakni új ROM-ként vagy esetleg egy sima Kit-Kat oprendszert? Elbírná a telefon, nem lenne lassabb mint most? (manapság egy kezdőképernyőre ugrás is eltart kb 35 másodpercig)

Sokszor csináltam teljes visszaállítást de nem nagyon segített, két nal után újra belassult.

Előre is köszönök mindent!


2015. jan. 26. 16:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Azt nem írtad, hogy milyen telefon. De ha van rám CM rom akkor nyugodtan próbáld ki. Kitkat alapú romok nem hiszem, hogy lennének egy ilyen kaliberű telefonra.
2015. jan. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Alcatel OneTouch 5020D

CM logo nincs rajta, gondoltam hogy egy új ROM-ot teszek rá de nem tudom érdemes e... ha még rosszabb lenne akkor felejtős

2015. jan. 26. 19:18
 3/8 A kérdező kommentje:
Esetleg valamit tudnátok tanácsolni milyet lenne érdemes rátenni? Frissítéseket rá nem csináltak már a kezdetektől fogva.
2015. jan. 26. 19:19
 4/8 anonim ***** válasza:

CM romot nem találtam rá, de van Miui v5

[link]

ahogy olvasgattam a hozzászólásokat valaki írta, hogy 5025D-n is megy csak telepítés előtt a build.prop fájlban át kell írni ro.sf.lcd_density értéket 215-re.

Szóval annak a sornak majd így kell kinéznie: ro.sf.lcd_density=215

2015. jan. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat!

Igaz nem nagyon értek a programozáshoz, de utána olvasgatok hogy is megy ez, ha esetleg nem sikerülne és valamit nagyon elrontanék, lenne rá esély hogy egy biztonsági mentésből visszaállítani a telefont kiindulási helyzetbe?

Esetleg le tudnád írni hogy megy ez a telepítési folyamat? Gépre kell kötni vagy a telefon boot menüjében kell kiválasztani? (ott nekem sajna csak egy teszter van :/ )

2015. jan. 27. 18:35
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen, egy mentésből vissza lehet állítani a telefont.

CWM recoveyből kell feltenni a romot, először azt kell telepítened. Ha az megvan akkor csak át kell másolni a rom zip fájlját a telefonra, aztán recovery módban elindítani a telefont, ezen belül van lehetőség még egy teljes rendszer mentésre, a romot meg az install zip from sdcard opcióval lehet is telepíteni.


A cwm recovery telepítéséről meg ennyit találtam:

[link]


Utána a szokásos wipe factory/data reset meg a wipe cache partition menüpontokon célszerű végigmenni.

Recovery módban a hangerő szabályzó gombokkal tudsz le és föl lépkedni és a bekapcs gomb megnyomásával tudod indítani a szükséges funkciókat.

2015. jan. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A factory módoot sokszor használtam, főleg amikor vissza kellett állítani a telefont mert rakoncátlankodott, de a bekapcs gomb nem csinált semmit hanem a képernyő alatt a kapacitív gombokkal lehetett vissza és előre menni. Nem tudom ez változtat e valamit a helyzeten, mondjuk most is megnéztem és külön olyan opció hogy telepítés sd kártyáról olyan nincs, csak tester, formázás, és információ a telefonról (ami alatt mindig befagy ha rámegyek és az akksi kivételével és visszarakásával lehet újra működésre bírni)
2015. jan. 27. 19:02
 8/8 A kérdező kommentje:
Uh bocsi, félreklikkeltem és a zöld kéz helyett a kékre mentem... fránya touchpad... tényleg bocsi
2015. jan. 27. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!