Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A háttérkép folyton szétugrik....

A háttérkép folyton szétugrik. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tehát egy Sony Xperia P (LT22i)készülékem van, Android 4.1.2 operációs rendszerrel. Amikor szétugrik akkor a bemegyek a Backgrounds programba és a "settings" menüben törlöm a "check cache usage"-t. Ez az eljárás megoldja a problémát, de ha már naponta tízszer kell csinálni akkor már egy kicsit fárasztó. lég egy olyan tevékenység, hogy oldalra fordítom a telefont, a háttérkép átáll fekvőbe és szétugrik. van valakinek ötlete?

2015. jan. 28. 15:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem értem a problémát. Nem tudom elképzelni a kép szétugrást. Nálam még sosem volt ilyen, vagy csak nem ugyanúgy nevezzük. A Beállítások/Megjelenítésben kapcsold ki az automatikus forgatást.
2015. jan. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

gondolom azalatt h "szétugrik" azt érted h összevissza töredezik, vagy esetleg torzul? mint ahogy magad is írtad valami cachelési probléma. Esetleg probáld meg másik appal beállitani a hátteret pl quickpic, probálj ki más launchert pl nova launcher vagy más méretű hátteret beállitani, hátha lesz különbség. amúgy elég érdekes problémának tűnik. több dolgot ki kéne probálgatni h le lehessen leszűkíteni a hibák körét.


lehet h egy factory reset megoldaná a gondot, de én előbb még megprobálnék pár rendszerszintű dolog nem csak cache-sét hanem data-ját is kitörölni. viszont ettől is isntabillá válhat a rendszer. szal inkább csak akkor probálgasd ha nem gond ha esetleg mindenképp factory reset kell...

2015. jan. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem széttöredezik, hanem nagyobb lesz. Tehát naggyá ugrik. Ez azt jelenti, hogy a kép közepe látható, a szélei kilógnak a képernyőről. Már arra rájöttem, ha nem lövöm le a Backgrounds programot akkor nem csinálja. Eddig a fölösleges programokat kilőttek, hogy ne foglaljon memóriát és kímélje az aksit. Az általad kínált appokat nem ismerem, de ki fogom próbálni.
2015. jan. 30. 16:05
 4/4 anonim ***** válasza:

"Eddig a fölösleges programokat kilőttek, hogy ne foglaljon memóriát és kímélje az aksit."

Pont az ellenkezőjét éred el velük. Leállítja őket a program, de utána rögtön újraindulnak. Az újraindításkor pedig fogy az akku. A memóriakezelésnek meg nézz utána. Egyátalán nem baj ha foglalt madjnem mind. Ez nem Windows.

2015. jan. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!