Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Amikor volt net a sony ericsso...

Amikor volt net a sony ericsson c702 telefonomon, akkor honnan tudta egyből kb 100 méteres körben meghatározni a telefon, hogy hol vagyok?

Figyelt kérdés
Beléptem a google maps-be, de a gps a telefonon elég lassú, szóval még nem találta meg a jelet, viszont egyből kijelölte, hogy nagyjából hol lehetek. Net nélkül nem csinál ilyet, és nem értem hogy ezt hogy csinálta.
2010. febr. 9. 12:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Az szolgáltatási területen a telefon egyszerre több toronnyal is kommunikál. Érzékeli a tornyok vételi érzékenységét, és számára a legkedvezőbbet (vagy legkevésbé terheltet...) fogja használni. Ezen jelek viszont kiválóan alkalmasak a telefon helyének meghatározására. Ha két torony jelének különbségét nézzük, a két toronytól való távolságok aránya meghatározható. Ez egy egyenes. Ha már három torony jelét érzi az már pontot ad. Nyilván a beépítettségtől, a mérési pontosságtól függően ez a pont hibával terhelt, de a városokban sűrűn vannak a "cellák", így ezeken a helyeken a mérés mégis pontosabb lehet. a NET pedig a googlinak kell, hogy meg is tudja neked jeleníteni az eredményt (értsd: be tudja tölteni a térképeket)...


maci

2010. febr. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
A mobil (bármilyen) mindig követhető, mert a bázisállomások hatótávolsága kicsi. Ezért azokat sűrűn telepítik. A mobil mindig avval a bázisállomással kommunikál, ahonnan a legjobbak a vételi körülmények. A környező más bázisállomásokkal is kommunikál (hisz, ha máshová mész, akkor váltani kell, és erre az időpillanatra sem szakadhat meg az összeköttetés), így egyszerű módszerekkel eldönthető, hogy éppen hol vagy.
2010. febr. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A háromszögezés még okés (amúgy 2 toronynál két pontot kapok, mert két kör két pontban metszi egymást, de lényegtelen igazából, mert a szórás miatt simán lehet egyenes is). De ez csak akkor működött, amikor volt net, most nincs net, de a térkép még benne van, lementette cache-be a telefon, szóval megjelenítette, koordinátákhoz is van szerintem rendelve minden egyes kép, mivel máshogy honnan tudná, hogy melyiket hova rakja. Viszont mégsem rajzolja ugyanazt a kört, amiről beszéltem :/
2010. febr. 12. 23:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!