Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogy tudom az SD kártyára...

Mr.okos kérdése:

Hogy tudom az SD kártyára átrakni az app-okat?

Figyelt kérdés

Van egy okostelefonom Android 4.2.2 (Jelly Bean) van rajta, és van sok tekepített applikáció amit nem enged átrakni SD kártyára. Van amit enged, de sokat nem. Hogy tudnám ezt megoldani? Mivel van benne egy 32 GB-os kártya de így nem tudom kihasználni.


A válaszokat előre is köszi.



2015. febr. 11. 09:38
 1/6 Wadmalac ***** válasza:

Van rá egy módszer, amivel szinte mindent át tudsz pakolni, csak nem két perces játék.

Kell hozzá root, kell az SD-n egy Ext2 partíció a FAT32 mellé és akkor Link2SD-vel át tudod linkelni az appokat az SD-re. A teló azt hiszi, hogy a belső memórián vannak, de valójában az SD-n.

2015. febr. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezt mennyire nehéz megcsinálni? Vagy érdemes GSM nél csináltanai?
2015. febr. 11. 12:40
 3/6 Wadmalac ***** válasza:

Hát, hivatalos szervizben nem fogják.

:D

Guglizd meg a készülék típusodra a rootot, aszerint csináld meg.

Mivel nem adtad meg a típust, nem tudtam neked linket találni, de nem nagy kaland.

Elvileg root nélkül is működik a dolog, megpróbálhatod, de a Link2SD igazán csak roottal együtt kihasználható.


Ha a root megvan, nem kell más, csak egy SD kártyaolvasó, egy PC és a Minitool Partition Wizard, aztán meg google Play-ből a Link2SD.


Itt van egy elég jó lépésről lépésre leírás is :

[link]



Itt van egy magyar is, egész addig jó, hogy nem meséli el azt a részt, hogy a már a telón lévő appokat majd szépen egyenként tudod a Link2SD-vel átlinkelni a kártyára.

[link]

2015. febr. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Szerintem van egyszerűbb megoldas is. Viszont ahhoz kell root. A titanium backuppal barmit át tudsz rakni... Illetve apps2sd-vel egyből oda lehet rakni.
2015. febr. 12. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Wadmalac ***** válasza:
Azok valamivel többet engednek, mint a rom, de akkor is erősen limitált, illetve engedi áttenni, de nem fog működni. Így meg bármit át lehet tenni. Bár a rendszer appok áthelyezését én nem tartom praktikusnak.
2015. febr. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2015. febr. 12. 09:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!