Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Függő vagy független a telefon...

Függő vagy független a telefonom, illetve ha független akkor az jó vagy rossz?

Figyelt kérdés

Pár napja vettem egy Xperia Z3 Compact típusú telefon a T-Mobile-nál, mivel már volt Sony telefonom(Tipo) így amikor megvettem akkor már belenyugodtam abba hogy a T-mobile függősége miatt nem lehet majd a BL-t sem nyitni(így rootolni sem lehet(bár ebben nem vagyok teljesen biztos, de a Tipo-nál nem ment) és custom rom sem megy rá), de azért természetesen megnéztem a Service Menu-t hátha csoda történt és tényleg az történt, mert a Bootloader Unlock Allowed-nál Yes áll és a Sim lock-ról szóló rész sem úgy néz ki, mint ahogy egy függő telefon esetében kéne.

Akkor ez azt jelenti hogy nem függő és nyitható? És ha azt akkor ez jelenthet bármiféle problémát a garanciára nézve(pl.: nem javítják azt hiszik hogy én nyitottam ki valahogy, de mondjuk ha jól tudom akkor ez lehetetlen). És a hivatalos frissítéseket(ha nem nyitom ki a BL-t) a T-mobilon keresztül vagy közvetlen a Sony-tól kapja(nem tudom fontos-e, de gyárilag volt és van(mert nem eltávolítható) is rajta sok T-mobile-os alkalmazás)?



2015. febr. 12. 11:40
 1/7 anonim ***** válasza:

T-Mobile-nál vetted = függő.

Az, hogy a bootloader nyitható-e vagy sem semmit sem jelent függőség szempontjából, vagyis annyi az egész, hogy a függő telefont sokszor nehezebb (vagy lehetetlen) unlockolni, de ettől függetlenül nincs összefüggésben a függőséggel.


Garancia meg rögtön ugrik bootloader nyitással, de azt később vissza is lehet zárni (bár lehet csak Nexus-oknál marad meg ebben az esetben a garancia).

Viszont ha hardveres baja van a telefonnak, akkor nem igazán szoktak a szoftveres részével foglalkozni, szoftveres baja meg nem lesz a telefonnak, szóval én biztos rootolnám.


Frissítéseket OTA frissítéseket T-től keresztül kapja a telefon, szóval arra várni kell, hogy ők kiadják, de ha nem tudsz várni akkor neten keresztül is lehet hivatalosan frissíteni, és akkor nem kell a szolgáltatóra várni.

2015. febr. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Tehát akkor a telefonra rámennének a nem Sony szoftverek is, és root működik rajta BL unlock nélkül is?

Egyébként ha a telefon T-mobile függő, akkor miért van az hogy a Service Menu-ben a Sim lock-nál ahol X-nek kéne lennie(az első oszlopban végig kivéve az első sort) ott nincs semmi csak üres zárójel és a sorok végén mindnél 0 van, pedig az első sorban 5-nek(mert állítólag ez jelzi hogy hányszor lehet még próbálkozni a függetlenítő kód beírásával) kéne lennie?

2015. febr. 12. 12:19
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, az azt jelenti hogy független és nyitható. Az első meg nettó hülyeségeket beszél. Visszazárni csak előzetes TA mentéssel lehet.
2015. febr. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Tényleg? Akkor ez azt jelenti hogy független is, gondolom így akkor mégsem a T-mobile-on keresztül kap update-t, hanem a SONY-tól?

És ez így rendben van, mert úgy tudom hogy az össze szolgáltatós telefonnak függőnek kéne lennie+ ezen a telefonon ha egyszer független akkor miért vannak rajta a T-mobil előtelepített App-jai.

2015. febr. 12. 14:18
 5/7 anonim ***** válasza:
Tegyél bele másik simet ha nem hiszed... Az enyém is ilyen.
2015. febr. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Elhinni elhiszem, mert kell hogy legyen valami oka annak hogy a Sim lock-ban leírt infók ennyire különböznek, csak azt nem értem hogy hogyan és hogy ez így rendben van-e, garanciánál vagy frissítésnél nem okoz problémát az hogy habár egy T-mobil által testreszabott rendszer van rajta de a TA-ban lévő infók mást mondanak?
2015. febr. 12. 14:32
 7/7 anonim ***** válasza:
Bár már tuti meg sincs a telefon de azért írok egy korrekt választ, hátha valaki olvassa e sorokat. A Telekom független, ismétlem gyárilag független Sonykat árul! Azt hiszem xperia Z óta, az 100%, hogy Z1 és attól újabbak függetlenek a mai napig (Xperia Z5). A szoftverfrissítéseket viszont a Telekomon keresztül kapja! A Telekom tett rá saját szoftvert (ami miatt lasabb a telefon, mint a gyáritól, mellékesen) de a hálózat zárat nem oldotta meg! Nem tudom miért, de Sony Xperiák nem egyszerűen függetleníthető telefonok, így gondolom a hálózat lezárás sem egyszerű és egyszerűen nem éri meg a Telekomnak. Ezzel az üzenettel együtt használt független Sony telefon vásárlásánál legyetek résen, mert a függetlennek hirdetett Sonyk 95%-a Telekomos és ha nem fizetik a törlesztőt/havidíjat, a Telekom letiltja a készüléket és nem lehet sehogy sem feloldani a tiltást! Szóval függetlennek hirdetett Sonyt csak számlával! Ugyanakkor, ha látsz egy Telekomos Sonyt és megvan számlája és egy összegben lett vásárolva, vagy megbízol az eladóban, netán ismerősöd, nyugodtan vedd meg a telefont akkor is ha Te telenoros, vodás, upc-s, stb. szolgáltatóhoz tartozol, működni fog a telefon!
2016. máj. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!