Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ma mire használható egy...

Ma mire használható egy névlegesen 512 MB RAM-mal rendelkező androidos telefon?

Figyelt kérdés

2015. febr. 15. 13:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem túl sok mindenre. Mondjuk függ attól is, melyik androidot rakod fel. Az én mobilomon levő pl alapból több ramot eszik üresjáraton, mint 512. De ha egy régebbit raksz fel, ami mondjuk hagy 150-200 MB szabad helyet talpraállás után, akkor tudsz még zenét hallgatni, filmet nézni (habár ezeknek általában csak 4"-es kijelzőjük volt), ha minden mást bezársz, akkor a facebook app is elfut lassan. Néhány egyszerű játékot is fel tudsz rakni. Viszont próbáld minél tisztábban rakni, mert minél több program van fönn, annál lassabb lesz. Internetezni is fogsz tudni, emailezni is (ha gmailes vagy, töltsd le az applikációt). Kb ennyit fogsz tudni csinálni, és káromkodni fogsz, mert gyakran fog befagyni, újraindulni stb. Én azt javaslom, inkább vegyél egyet, amiben legalább 1 GB ram van. Nem 512 MBra vannak optimalizálva a programok (hacsak nem sikerül megszerezned őket akkori frissítésükkel, amit kétlek).
2015. febr. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

Tehát ha jól látom: filmezés, zenehallgatás, internet böngészés, játék, email. Meg még ami kimaradt. Szörnyű. Nem lehet vele akkor például.....mit is nem lehet?


Ha jó rajta a rendszer, ésszerű keretek között bármit tudsz vele csinálni. Ha meg nem jó, akkor lehet benne 2 GB is, akkor is fagy.

De az 1 GB szerintem is ajánlott, mindenképpen gördülékenyebb működést tesz lehetővé és több programot is futtathatsz párhuzamosan.

(Fél giga RAM van a telefonomban, senki ne akarjon meggyőzni, hogy használhatatlan, mert nem az)

2015. febr. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ajánlott legalább az 1 gb ram, alatta csak probléma van, egyre éhesebbek az alkalmazások.
2015. febr. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
#2 pl GPSes térkép programok nem fognak igazán elfutni, meg az összes, amit említettem, akadozni fog, ha facebookozni szeretnél, akkor nem rakhatod fel a messengert, mert rengeteg ramot eszik, bármilyen játék, ami nem 2D-s akadozni fog. Kb ugyanazt fogod tudni csinálni egy 512es mobillal, mint egy 2048assal, csak közben anyázni fogsz meg esetleg földhöz csapod, amikor eléri a 370 lefagyás/nap átlagot.
2015. febr. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Kb. semmire. Az enyémben 1 giga van, mégis baromi lassú, igaz már 3 éves telefon. De gondolom az sem új amiről a kérdés szól, mert nem igazán árulnak már 512-es telót.
2016. jan. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!