Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Valaki el tudná nekem érthetőe...

Valaki el tudná nekem érthetően magyarázni, hogyan lehet egy Xperia SP-re Cyanogenmod-ot rakni?

Figyelt kérdés
Android 4.3 van rajta, nincs rootolva.

2015. febr. 20. 11:58
 1/3 anonim ***** válasza:
2015. febr. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az első által linkelt felmegy zárt bootloaderre is, de nem tudom valójában mennyi köze van a CM-hez. Annó az összes zárt booloaderre feltehető rom a gyári kernelre épült, így bootloader nyitás és custom kernel nélkül nálam nem teljes értékű a Cyanogenmod. Persze függő telefon esetében nagyon jó, hogy van ilyen is.

Független telefon esetében letöltöd a romot zip formátumban, meg a gapps-ot (Google Apps), ezeket ráteszed a telefonra. A rom-ból még a gépen kicsomagolod a boot.img fájlt.

Kinyitod a bootloadert: [link]

Ezután fastboot módban Flashtool-al feltszed a boot.img (kernel) fájlt.

Elindítod a telefont recovery módban, a kernel tartalmazza a recovery-t. Itt felteszed a letöltött zip fájlokat, először a romot, majd a gapps-ot, wipe data, cache, majd újraindítás.

Pár perc és ha mindent jól csináltál, el fog indulni a Cyanogenmod.

Google, XDA Developers és a mobilarena.hu-ról tanultam mindent, neked is menni fog.

2015. febr. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. febr. 22. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!