Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Valaki felvilágositana az...

Valaki felvilágositana az Androiddal kapcsolatba?

Figyelt kérdés
Androidos telefonom van (4.2) és borzasztóan lassú és akad, bár ez azért van, mert gyenge a telefonom, gondolkodtam, hogy átváltok a Windows Phone-ra, viszont az őszintén szólva a rendszer kb olyan mint egy csokis kifli csoki nélkűl. Azt olvastam, hogy az Android nem is lassú, csak a Samsung TouchWizz-e miatt ramaty és hogy az eredeti sokkal gyorsabb, ez igaz és a Samsungon kivűl más telefonok is alkalmaznak ilyen fajta Androidot? De akkor milyen telefonokon van eredeti (AOSP Google Android.. nem tom ezt csak olvastam) Android? és az gyors? valaki magyarázza el hogy működik ez?

2015. febr. 28. 10:11
 1/8 Osynho ***** válasza:
Pl Nexus-ok, de több gyártó is kínál ilyen telefont. A tiedre is lehet (feltételezem) találni főzött romot, amivel jobban fog működni, mint a Samsung megoldásával. Nem írtad melyik Samsungod van, de alapvető, hogy a jól megírt rom mögé kell egy jobb hardveres felépítés is, mert az android megköveteli.
2015. febr. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nexus keszulekek, Motorola keszulekek, de szinte minden nagyobb gyarto dob ki egy-egy ugynevezett Google Play Edition telefont, ami alap Androiddal erkezik. Mas kerdes, hogy ezeket mennyire lehet beszerezni Magyarorszagon..
2015. febr. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A xiaomikon is kvázi gyári renszer van. Mivel ők az alapoktól készítik el a rendszert.


A csamcsungokon a lehető leggagyibb droid van. Összedzsunkázzák minden fossal és lassú trágya lesz.


Ha van hozzá custom rom, akkor azzal javíthatsz rajta.


Persze sok múlik a telefonon. Mert míg egy wp elmegy stabilan és gyorsan egy lumia 535-ön is, addig a droid egy hasonló kategóriás telefonon már igencsak gyengélkedik.

A wp viszont tényleg fűszermentes az igaz. Eléggé fapados szerintem is. Viszont megbízható és stabil rendszer.

2015. febr. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 kérdező.. ***** válasza:

A nexusok,motorolák,xiaomik amiket érdemes androidból venni.De ott van még a legjobb androidos telefon címet kapott One Plus One.Itthon a motorolákon kívül lehet mindet kapni,de expansyson a motorolát is gyártó garival.

Nem az android a rossz hanem a gyártók mint a samsung,sony,lg.A HTC ami még elég jó.

2015. febr. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az előttem lévőek nagyszerűen leírták a lényeget!
2015. febr. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Van igazság abban, amit írsz, de azért nem 100% igaz.


Utálom a Samsungot és a TouchWiz-t, pont azért, mert sokkal lassabb, mint a stock Android, de ha gyenge a telefonod akkor az gyári Androiddal is lassú lenne és akadna.

Abból kiindulva, hogy 4.2 van a telefonodon jó régi, és valószínűleg gyenge is, ha nem kapta meg a 4.4-et, szóval az mindenképp akadna.


És azért a TouchWiz sem mindig szar, pl. Note 4-en azért elég szépen teljesít. Igaz, ha összehasonlítunk két Note 4-et, egyiken a gyári TouchWiz van, másikon mondjuk egy CM12 (szóval lényegében stock Android), akkor a CM12-es hasítani fog a másikhoz képest, mert szimplán gyorsabb a stock, de Note 4 szintű hardveren azért már a TouchWiz sem olyan rossz.


És nem csak csúcskategóriánál van így, anyámnak Ace 4-e van, középkategóriás telefon, és elég jól muzsikál. Igaz, az én Moto G-m ami hardveresen egy fokkal gyengébb is (mondjuk nincs nagy különbség, max 5%) és sokkal magasabb pixelt kell kirajzolnia (közel 2.5x annyit, szóval a hardvernek 2,5x olyan keményen kell dolgoznia) még mindig gyorsabb stock Androiddal, de attól még az Ace 4-es TouchWizre sem lehet panasz, szóval a lényeg, hogy nem mindegy melyik mobilt veszed.


"Samsungon kivűl más telefonok is alkalmaznak ilyen fajta Androidot?"


Szinte minden gyártó, hisz ezzel tudják megkülönböztetni a telefonjukat a többitől. HTC, LG, Sony, Samsung, Xiaomi, Huawei, mind teljesen más felhasználói felülettel rendelkezik, más dolgokat tud, más teljesítménnyel rendelkezik, stb, de nem mindegyik rossz. HTC a HTC Sense-l pl. simán megközelíti, vagy akár le is hagyja a stock Androidot, kinézetre is nagyon jó, nincs teleszemetelve bloatware-rel, szóval csak azért, mert valami nem stock Android még nem feltétlen szar.

2015. febr. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

nem érek hozzá, de segítséggel megoldottam..

a tabletem másfél év után már kezelhetetlenül lassú volt..gyári visszaállítás, és újra kezdés.. mit mondjak? egy hétig barom gyor lett újból..aztán megint lassult...lassult..

egy ismerős letöltött egy olyan valamit, ami azóta automatikusan csinál valamit, és a gép olyan gyors, mint volt eredetileg..


a lényeg, hogy hozzáértővel kell babráltatni, akkor nem fos az android..ez a hozzáértő csak megnézte mit tud a gép, és azt mondta még sokáig jó lesz..

(asus transzformer)

2015. márc. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen. Sajnos a legtöbb gyártó nem nagyon foglalkozik az optimalizálással. Egyébként ha használsz egy alkalmazást, utána zárd is be, ne csak ki lépj belőle. Hát persze hogy le lassul ha a háttérbe fut egy csomó
2015. márc. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!