Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Használt telefon vásárlás,...

Használt telefon vásárlás, hogy működik? (SIM kártya, stb. )

Figyelt kérdés

Előre is bocsi a hülye kérdésekért, de nagyon analfabéta vagyok ezen a téren, és szeretnék biztosra menni. :)


Szóval, nekem 7 éve megvan a jelenlegi telefonom, sima "buta" T-Mobile-os Nokia készülék. Kezd akadozni, gondolkodtam már a cseréjén, és most szembejött egy lehetőség: egyik ismerősöm megválna BlackBerry telefonjától, amit alig használt, kitűnő állapotban van, kedvező áron túladna rajta. Tetszik a telefon (a nyomógombok híve vagyok :)), meg is venném ennyiért, de néhány dolog működésével nem vagyok tisztában.


Ha nekem most egy régi T-Mobilos SIM-em van, ami nem előfizetéses, hanem feltöltős, akkor azt bele lehet rakni ebbe a (kártyafüggetlen) BlackBerrybe? (azt tudom, hogy vágni kell mert micro sim kell bele, ez lehetséges lesz?


Függetlenül attól, hogy az előző felhasználó milyen előfizetéssel/csomaggal vette a telefont, nekem megmaradhat feltöltőkártyásnak? (ez éri meg jobban,nagyon keveset használom telefonálásra)


Ha nem előfizetéses, akkor a mobilinternet (tehát a nem WI-FI-ről jövő net) hogy műkődik rajta? Fizetős akárhányszor bekapcsolom...?


Ha nem szolgáltatótól veszem, akkor hol tudják megcsinálni a Sim kártya átalakítást?


Előre is köszönök minden választ!!


2015. márc. 1. 12:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha nekem most egy régi T-Mobilos SIM-em van, ami nem előfizetéses, hanem feltöltős, akkor azt bele lehet rakni ebbe


Miért ne lehetne? A telefont aztán marhára nem érdekli ez a dolog.


azt tudom, hogy vágni kell mert micro sim kell bele, ez lehetséges lesz?


Persze, de még a szolgáltató is kicseréli egész biztos a kisebb méretű kártyára.


Függetlenül attól, hogy az előző felhasználó milyen előfizetéssel/csomaggal vette a telefont, nekem megmaradhat feltöltőkártyásnak?


Miért ne maradhatnál? Semmi nem kötelez arra, hogy díjcsomagot cserélj.


Ha nem előfizetéses, akkor a mobilinternet (tehát a nem WI-FI-ről jövő net) hogy műkődik rajta? Fizetős akárhányszor bekapcsolom...?


Hacsak nincs valami netcsomagod aktiválva vagy letiltva minden netes marhaság a kártyáról, akkor igen valahányszor használja a netet a telefon fizetsz (ennek mértéke a t-nel 13ft/10kB ami azért elég sok) szóval célszerűbb lenne havi 1 ezrest rászánni a 100 mega netre ha mobilnetezni akarsz.


Ha nem szolgáltatótól veszem, akkor hol tudják megcsinálni a Sim kártya átalakítást?


Bárhol, de a szolgáltód is kicseréli. Nekik úgy se az a lényeg, hogy milyen telefont használsz, hanem az hogy az ő szolgáltatásukat használod.

2015. márc. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat segítettél!
2015. márc. 1. 14:43
 3/3 anonim ***** válasza:

Azt azért vedd figyelembe, ha a Bleki egy 10-es rendszer előtti készülék, a teljes értékű használatához kell Bis vagy Bes, előfizetéssel. Ezek nélkül egy érdekes kinézetű, félhülye készülék marad.

Ha 10-es rendszerű. akkor a fentiek szinte teljesen nem igazak.


[link]

2015. márc. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!