Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyik jobb a Sony Xperia Z2...

Melyik jobb a Sony Xperia Z2 telefonomnak? Ha olyan 15-20 százaléknál teszem fel töltőre vagy ha lemerítem 5 százalék alá?

Figyelt kérdés
Én eddig mindig lemerítettem mert valahol azt olvastam hogy az a jobb.

2015. márc. 4. 00:12
 1/6 anonim ***** válasza:
nem egészséges lemeríteni.
2015. márc. 4. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

15-20%-nál, az aksik nem szeretik, ha nagyon alacsony (vagy éppen nagyon magas) a töltöttségi szint.


Az más kérdés, hogy hamarabb lesz elavult a telefon, minthogy az aksi ez miatt tönkremenjen.

2015. márc. 4. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Wadmalac ***** válasza:
Mindegy. Vészes lemerülés előtt kikapcsol magától. Csak ha totál, kikapcsolásig lemerül, ne hagyd úgy, azonnal tedd töltőre, mert ha tovább merül az állásban, akkor abba már belehalhat.
2015. márc. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Teljesen mindegy, hogy mikor dugod be, akár 99%-nál is bedughatod, mert az új telefonokban már Lithium (nem tudom hogy kell írni, de a rövidítése: Li-"valami") aksi van aminek tökmindegy, hogy mikor teszed töltőre. Ez a régi telefonoknál nem volt így, azok tényleg nem szerették, ha magas töltöttségi %-nál dugtad be tölteni, vagyis nem merítetted le, ez úgy mutatkozott meg, hogy az akumulátor kapacítása csökkent -› azonos %-nál gyorsabban merűl le.


Tehát a te Xperia Z2 telefonodnak tökmindegy mikor dugod be tölteni.

2015. márc. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. márc. 4. 18:31
 6/6 bbarna797 válasza:

#4: Li-'valami' ==> Li-ion/ Litium-ion akkumulátor.

Ezeknél tökmindegy, hogy lemerülve dugod töltőre vagy feltöltött állapotban, van bennük védelem ami a túl töltést úgy akadályozza meg, hogy csepp töltésre vált. Nullázás ellen pedig (nálam z1 compact) ~10%-nál kikapcsolódik.

2016. jan. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!