Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Elvettem a lányom telefonját...

Elvettem a lányom telefonját és az a fiam rendelkezésére szeretném bocsátani, de a lányom nem adja meg a telefonzár kódját. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az a szomorú helyzet állt elő, hogy a lányom rossz társaságba keveredett, hazudozott, ne menjünk bele. Egy időre meg szeretném fosztani a lehetőségtől, hogy bármerre is elcsábíssák. Kezdtem ezt a telefonelvétellel. És kellemest a hasznossal: sajnos anyagi helyzetem miatt nem engedhtek meg minden gyermekemnek telefont, így addig a fiamnak szándékozom adni, de a lányom totálisan lázadó tinédzser módjára csak hisztizik.

A telefon Nokia típusú, Windows operációs rendszerrel. Használtam vettem pár hónapja, azt hiszem egy GSM üzletből. Nem emlékszem adtak-e hozzá bármiféle számlát vagy hasonlót, de doboza és a szükséges gyári dolgok megvannak hozzá, azt hiszem. Utánanézhetek, ha tudom mit kell keressek.

Ha így bevinném szervízbe tudnának segíteni? Nem vagyok egy informatikai zseni, nem szeretnék garanciát sem veszíteni, se megvádoltatni magam, hogy lopott telefon. Bármi ötlet? A lányom egy időre kizárva, ugyanis pszihiátriára került egy darabig. És kérlek ne küldjetek ki egy ilyen miatt Kínába szervizeltetni, mert amint látjátok nem ez a legnagyobb gondom perpillanat, nincs sok időm szaladgálni egy telefon miatt.

Segítségeteket előre is köszönöm!

D.D.



2015. márc. 5. 20:33
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Beviszed oda, ahol vetted.
2015. márc. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
33%
nem lenne baj ha tudnál helyesen írni, a lányod is máshogy nézne rád
2015. márc. 6. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

HardReset megoldja, nem kell ehhez szervíz.


Ha nem tud rájönni a helyes jelszóra, akkor alaphelyzetbe kell állítani a telefont.


Lumiáknál a folyamatot elvileg kétféle képpen is el lehet indítani. A Microsoft ajánlása szerint a Power, a Hangerő le és a Kamera gomb nyomvatartása után a telefon néhány másodpercen belül megrezdül, ekkor a Power gombot kell elengedni, míg a másik kettőt még 5 másodpercig nyomva tartani. Ekkor elindul a reset.

A Nokia ezzel szemben azt ajánlja, hogy a telefon kikapcsolása után csatlakoztatni kell a töltőt és lenyomva kell tartani a Hangerő le gombot, amíg a képernyőn egy nagy felkiáltójel megjelenik. Ezek után a következő gombokat kell lenyomni sorrennedben: Hangerő fel, Hangerő le, Power, Hangerő le. Valamelyik biztosan gyári állapotra állítja a telefont. Más megoldása nemigen van.


A második válaszoló roppant értelmes és empátiában bővelkedő válasza is nagy segítség lehet.:P

2015. márc. 6. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 bp1985 ***** válasza:
40%
Újabb tipp a kérdéses eredet megoldásához. Gratulàlok a telefon feltötrésének a leírásához...
2015. márc. 6. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%
4. A hardreset a használat része, nem egy atomtitok. Ha megkérdezik, hol a Rigó utca, nem árulod el, mert lehet lopni akar ott?
2015. márc. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítőkész válaszokat! Szerencsére végül nem lett szükség semmire a válaszok közül.

Kettesnek pedig:

Nekem rossz a helyesírásom. Te paraszt vagy. Én megtanulok helyesen írni. Te paraszt maradsz.

Azt hiszem, hogy jelenleg nálam áll fenn kisebb igény bárminemű tanulásra, változásra.

D.D.

2015. márc. 6. 22:04
 7/7 anonim ***** válasza:
24%

nem vagyok paraszt, de te nem tudsz helyesen írni

nincs összefüggés

de látom betalált

2015. márc. 8. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!