Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mobiltelefonok kijelzőknél...

Mobiltelefonok kijelzőknél nehezen látható kis foltok?

Figyelt kérdés

Megfigyeltem egy két érintőkijelzős telefonomnál, hogy ha lámpa alá rakom, bizonyos szögekből nagyon nehezen, de láthatók ilyen kis mini szabálytalan fekete foltok, mintha valami folyadék gyűlt volna össze alatta.


Kérdésem ez mitől van? Bár a működést nem befolyásolja, és nem is látható a hétköznapi működés során, de érdekelne, hogy mitől keletkezhetnek.


Esetleg a kijelző nyomódásától? Pedig semminek soha nem ütődtek oda.


2015. márc. 9. 13:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Fekete foltokat nemtudom. Nem esetleg Newton gyűrűk?


[link]


Amikor két felület egymáshoz van nyomva akkor lehet ilyen. pl.: kijelző és a felette lévő üveglap. ezért szoktak közé uv glue-t használni h kitöltsék a helyet tökéletesen. Bár nemtom nálad milyen telóról van szó. Fent említett newtonfoltokkal már találkoztam javított telefonoknál.

2015. márc. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

igen kedves első, szerintem ez az a jelenség !


lumia 735 kb 1 hetes teló

2015. márc. 9. 14:11
 3/6 A kérdező kommentje:

de nagyon nehezen vehető észre, tegnap láttam este kikapcsolva, lámpafénynél


csak nem tudtam mi ez a jelenség, főleg, hogy kb ez a telefon még a házat se hagyta el, szóval káros behatás nem érhette.

2015. márc. 9. 14:12
 4/6 A kérdező kommentje:
vagy egyáltalán hogyan alakul ki, lehet-e belőlük több stb.
2015. márc. 9. 14:13
 5/6 anonim ***** válasza:

Lumia 735-ben AMOLED kijelző van, azok hajlamosak beégni (mint a régi plazmák), előfordulhat annak látod gyenge nyomait.


Vagy amit #1 írt, nem tudom, élőben kéne látnom, hogy biztosra tudjam.

2015. márc. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Az a jelenség, amit az első írt. SZERINTEM. Mert ha megnyomom, akkor eltűnik, olyan mint egy lapos miniatűr folyadék.


A kijelző tökéletes, minden színt tökéletesen megjelenít.

2015. márc. 9. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!