Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Szerintetek miért van az,...

Szerintetek miért van az, hogy olyan rengeteg ember megveti az iPhone-okat?

Figyelt kérdés

Sokszor komment viharokban látom milyen veszekedések vannak, merthogy milyen túlárazott, gyenge hardver, stb.

Az én véleményen személy szerint az, hogy azért drága, mert pl. ha megfogom a kezembe nem recseg/ropog a kezembe, mint a S3-am és hardver szempontjából nincs szükség jobbra, ezzel azt akarom mondani, hogy inkább a szoftverért fizetsz, mint a hardverért, elvégre hozza a csúcskategóriás android készülékek szintjét.


2015. márc. 14. 00:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mert tényleg túlárazott. Nem egy s3-al hasonlíts össze egy több százezrest telefont. Lásd: iPhone 6 plus 300.000 körül?! Fele annyiból veszek egy ugyan akkora csúcskategóriás Android készüléket. Google Nexus készülékekről hallottál már? Ha nem próbáltad még akkor felesleges Androidot fikázni, mert a sok gyártó tele szemeteli a saját hülyeségével. Az "igazi" Android amin nincs semmiféle kacat (samsung TouchWiz stb) hozza az iOS szintjét :-)
2015. márc. 14. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Az iPhone-t felesleges Androiddal hasonlítani. Az iPhone, mint az Apple többi terméke, divatcikk. Ennek megfelelően kell kezelni. Ez kb. olyan mint leszólni a Gucci bőröndöt csak mert nem olyan tartós mint a Pelican bőröndláda. Nem is azért veszik...
2015. márc. 14. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
túlárazott divatcikk
2015. márc. 14. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Hármas (én a kettes vagyok) nem érted amit mondok: divatcikk nem lehet túlárazott. Telefon lehet, de divatcikk nem. A divatcikk árazása egészen máshogy megy...
2015. márc. 14. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

első, hiába akarod valakinek megmondani, hogy egy nexus 5 mondjuk jobb, mert olcsóbb, ha valaki nem szereti az androidot.

én sem a samsungban keresném a jó androidos telefont, mert nem az android a rossz, hanem amit művel vele a samsung...de ettől függetlenül van, akinek jobban megfelel az iOS. nekem volt régebben egy nexus 7-em, de egyszerűen nem volt olyan érzésem, mintha hozzám illene, ezért most van helyette egy retina iPad minim.


innentől igazából kár vitatkozni tényleg ezeken a dolgokon. valakinek van pénze rá, valaki meg elgondolkozik azon, hogy megengedheti-e magának(tehát aki nem, az nem csóró, csak lehet, hogy meg tud békélni az androiddal vagy mondjuk a windows phone-al, én például wp-t használok, és bár megtehetném, hogy újra iPhone-om legyen, de jelenleg nincs rá keret).

nyilván azokat sem kell így lenézni, akik részletre veszik. nem mindenki azért veszi részletre, mert menő akar lenni, de nincs rá pénze. én mondjuk ha úgy használnám a szolgáltatásokat, hogy állandóan telefonálnék, neteznék stb. akkor magától értetődő lenne, hogy odafizetnék egy 15ezres havidíjú korlátlan csomagra, és ha már aláírok 2 évre hűséget, akkor már a telefont is inkább megveszem részletre.


részemről nem csak a menőzésre vásárolt drága telefon a gáz, hanem az is, ha valaki geek-eskedik, és azé vesz androidot, mert állandóan piszkálni akarja a szoftvert, mert hogy neki unalmas a zárt rendszer. egy telefon mondjuk arra van, hogy a hétköznapi szükségletedet kielégítse legyen az kommunikációs vagy multimédiás, ezt meg mindegyik tudja, csak másképp.

2015. márc. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nem az apple termékeivel van a gond..nézzünk meg egy macbookot, infó tanárom 5 éve vett egyet, azóta csak 1x (igen 1x, egyszer) kellett újratelepítenie, kifogástalanul működik neki a mai napig..pedig aztán nem egy mostani darab...


A probléma ott van, hogy kis hazánkban a fizetések átlagosan a 100e ft-ot nem érik el, és sokan ezekhez mérik az apple termékeit, na de azért egy csúcskategóriás samsung, sony, lg, nokia is megüti a 200e ft-ot, de azok a gyártók rendelkeznek alsó-közép-felső kategóriákkal, amikkel az emberek felháborodását szépen elcsendesítik.

Továbbá nem beszélve arról, hogy tetemes mennyiségű adót szabnak ki ezekre a termékekre (mint mindenre)

(azért halkan jegyezném meg, hogy nem csak macbookból van 800e ft-os gép, hiszen az intel legdrágább ssd-je is 290e ft) tehát, mindenből lehet találni csillagászati összeggel rendelkező termékeket, csak annyi a különbség az apple és más gyártók közt, hogy az apple nem gyárt alsó kategóriába, tehát nem ontja magából az olcsó szarokat, éppen ezért(is) vált ki sokakból ellenszenvet, illetve maga a promóból...


Egy szónak is száz a vége, ami sokak számára elérhetetlen, azt fikázza, mindenféle tapasztalat nélkül, akinek volt már vele tapasztalata és úgy fikázza, hajrá, van összehasonlítási alapja, tehát nem mások véleményére alapozva fröcsög.

2015. márc. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Szirty ***** válasza:

"és hardver szempontjából nincs szükség jobbra"


Ha így van, akkor mi az oka annak, hogy folyamatosan fejlesztik és egyre-másra jönnek ki az újabb generációk? :-)

2015. márc. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Először is, sosem fikáztam a droidot. Ez teljesen félre van értve. Amúgy meg nem az iphone túlárazott, hanem, mint ahogy az egyik válaszoló írta, az emberek keresnek itt túl keveset. Mellesleg, nem is akartam egy S3-al összehasonlítani, csak azt, hogy az S3, mivel műanyag, recseg-ropog a kezemben... Amúgy sehol máshol nincs ez a semmit nem érő fura utálat, csak itt van ez a felfogás, hogy egy telefon divatcikk... Egy telefon az telefon, semmi köze a divathoz, van akinek ilyen van, van akinek olyan, aki ezt nem éri fel ésszel, vessen magára. Leszólni valamit, mert drága, olyan mintha leszólnál valakit, mert magas.. És még1x, hogy félre ne értsetek, nem fikázom se a droidot, sem a wp-t, sem az iphone-okat, mind3 nagyon jó készülék, de csak szintúgy, a maga árában és minőségében. Egy gyártót sem lehet elítélni, amiért néhány ember egy drága telefonnal kell a középpontba jusson.

Utolsó válaszolónak üzenném:

""és hardver szempontjából nincs szükség jobbra"


Ha így van, akkor mi az oka annak, hogy folyamatosan fejlesztik és egyre-másra jönnek ki az újabb generációk? :-)

"

Azért, mert a szoftver fejlődik. Ez alatt beleértem a játékokat, ill. minden egyebet. Ja, és nem csak a szoftver, hanem a kamerák és képernyők is.

2015. márc. 14. 12:19
 9/14 Szirty ***** válasza:

"Egy telefon az telefon, semmi köze a divathoz"


Alapvető tévedés! Ez sajnos messze nem így van.


"van akinek ilyen van, van akinek olyan, aki ezt nem éri fel ésszel, vessen magára."


Nem fogja felérni ésszel! A divat és követése sosem szólt az észről. Sznobságról, kivagyiságról, exhibicionizmusról szól.


"Azért, mert a szoftver fejlődik. Ez alatt beleértem a játékokat, ill. minden egyebet. Ja, és nem csak a szoftver, hanem a kamerák és képernyők is."


Tehát a hardver is "fejlődik" (vagy legalábbis módosítják, rendszerint a több jobb alapon). Annak ellenére, hogy szerinted:


"...és hardver szempontjából nincs szükség jobbra"

2015. márc. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Ne forgasd ki a szavaim. Nem tehetek róla, ha te nem érted mit akartam mondani. Ha te úgy gondolod, ha a telefon egy divatcikk, akkor ez van, mindenkinek van véleménye, de az igazán idegesítő tud lenni ha kiforgatod a szavaim. Mikor azt mondtam, hogy nincs szükség jobbra, akkor arról beszéltem, hogy sokan leszólják a hardver miatt, mivel hogy gyengébb, mint a más androidos készülékeké. Ez alapjában véve igaz, de egyszerűen nincs szükség erősebb hardverre ahhoz, hogy az adott szoftvert el tudja látni, illetve ahhoz, hogy igen, ahogy mondtad, én mondtam rosszul, más új hardver elemeket, mint a kamerát és a képernyőt is fennakadások nélkül tudjon kezelni.
2015. márc. 14. 14:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!