Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mobilhoz vettem USB kábelt és...

Mobilhoz vettem USB kábelt és azt írja, hogy lassú töltő. Eredeti kábelnél nem írja. Mind a kettőt USB (PC) - be dugtam. Van valami a gyári kábelben amit érzékel?

Figyelt kérdés

Mindig ezt írja.

Akkor is ha olyan tápról kap 5V-ot ami 2 A-t is bír.

Eredeti kábelnél meg soha nem írja, akkor sem ha kínai tápra teszem ami 0,1 A-t is alig bír. :D


2015. márc. 15. 20:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Vékonyabb a kábel anyaga. Nagyobb az ellenállása. Akkor meg hiába teszed nagyobb tápra, ha maga kábel tartja vissza az energiát.
2015. márc. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Előző jól mondja. Úgy kell elképzelni, mintha vízcső lenne, vékonyabb csövön (kábelen) kevesebb víz (áram) tud folyni. Így egyszerűsítve. Venni kell egy rendes kábelt.
2015. márc. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

SZóval ha mondjuk 6 V-ot adnék neki akkor lehet, hogy nem írná ezt?


Én csak azt nem értem, hogy a táp 2 A-t bír (jó minőségű) és akkor is azt írja.

Amikor meg az eredeti kábelt egy nyüves 78L05 ic-vel táplálom ami max. 0,1 A-t bír akkor meg nem ír semmit.

2015. márc. 15. 21:21
 4/5 anonim ***** válasza:
Azt a 6 voltot azt valamelyik alkatrész nagyon megfogja köszönni, melegedéssel, füstjelekkel, ki ne próbáld. Nem a táp van jelen esetben figyelve, hanem a kábel és az gagyi.
2015. márc. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ha gyenge áramnál nem jelez, akkor nyilván feszültség esik a vékony dróton (ami logikus is) így a 6 V nem hiszem, hogy sok lenne.

A szabvány USB: 4,5-5,5 V


Amúgy nem akarom kipróbálni csak elméletileg 6 V-nál, akkor nem jelezné, hogy lassú töltő?

2015. márc. 16. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!