Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen ez a kártya? Bele...

KETTILA kérdése:

Milyen ez a kártya? Bele illene a telefonomba?

Figyelt kérdés

[link]


Erről lenne szó. És egy Sony Xperia Z3-ba szeretném belerakni.

Mivel sajnos nem értek ehhez nem tudom eldönteni hogy csak microSD vagy microSDXC is jó-e bele ,ebben kérnék az internet népétől segítséget ,és egy kicsi magyarázatot is ha kérhetem (nem fontos).

Annyit tudok hogy nekem 64 GB bőségesen megfelelne illetve a 40MB/s -el sincs baj szerintem. Elsősorban filmeket illetve HiRes zenéket,képeket tárolnék rajta.

Még annyit hogy amazonról a kiszállítást megoldják e Magyarországra? És hogy mennyi lesz ebből használható?Mármint mennyi GB mert egy 8 GB-s kártyánál kb 6-7 GB.

Tudom hogy a Sony nem a legjobb márka e téren de nekem megfelel ,és ha megrendelem (Ha jó a telefonomba) akkor remélem nem kell csalódnom.

Előre is köszönöm. :D



2015. márc. 18. 20:32
 1/5 anonim válasza:

Szia!


Szerintem a telefon nem tudná kezelni a 64 GB-ot. Én is így jártam sajnos

Szerintem a keggő MicrobSD között nincs nagy különbség! De én nem Sonyt hanem Samsungot vennék mert nekem az nagyon bevállt!

64 GB-ból szerintem KB olya 59 GB-ot tudsz felhasználn

Remélem tudtam segíteni!

2015. márc. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Wadmalac ***** válasza:

"Szerintem a telefon nem tudná kezelni a 64 GB-ot. Én is így jártam sajnos"

Nem tudom, te mivel jártál így, a Z3 128 Gb-ig fogad microSD-t.


"Szerintem a keggő MicrobSD között nincs nagy különbség! De én nem Sonyt hanem Samsungot vennék mert nekem az nagyon bevállt!"

Sokaknak meg nem. A Z3 egy nagyon jó készülék.


"64 GB-ból szerintem KB olya 59 GB-ot tudsz felhasználni"

Ha jól emlékszek, a FAT32 formázás annyit foglal le, hogy valami 61 egész valamennyi gigád marad felhasználható.


Az SDXC a Secure Digital (ez a kártyatípus) eXtended Capacity rövidítése. Ez egy SD kártya, növelt kapacitással.

Ezt gyárilag már nem FAT32-re, hanem exFAT-re formázzák, ez már tud kezelni 4 GB-nál nagyobb fájlméreteket is (a FAT32 nem). Megjegyezném, a telefon nem fog hülyét kapni tőle, de a Windows XP az exFAT formátumot nem tudja olvasni, assz'em Vista az első, ami tudja, szóval egy XP-s gépre dugott telefon SD-jét nem fogja tudni olvasni a gép.


Az UHS 1 az Ultra High Speed 1-es kategóriája, ez a sebességkategória minimum 30 MB/s írási sebességet tud, ezzel már röhögve lehet videózni 4K felbontásban is. Csak viszonyításként, a sima Class 10 csak 10 MB/s.


Összefoglalva, ez a kártya az Xperia Z3 készülékhez a legtökéletesebb választás.


Véleményem szerint Sandisk egyébként jobb, nem lepne meg, ha azt csak drágábban találnál.

2015. márc. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
OK,köszi ;D Nem azért kérdeztem egyébként hogy tudja-e kezelni mert hogy túl nagy lenne tudom hogy 128 gb-ig tud kezelni csak ez a microSDXC nem volt tiszta de köszi hogy elmagyaráztad :D
2015. márc. 19. 17:02
 4/5 Wadmalac ***** válasza:

"Nem azért kérdeztem egyébként hogy tudja-e kezelni mert hogy túl nagy lenne"

Tudom, csak #1 azt írta, azért korrigáltam.

2015. márc. 20. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
okok
2015. márc. 22. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!