Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mennyi idő múlva lehet kérni...

Mennyi idő múlva lehet kérni a telefon cseréjét, ha az szervízben van?

Figyelt kérdés

Hétfőn lesz 2 hete hogy szervizbe vittem az "imádott" Nokia Lumia telefonomat. olvastam erről a 15 napról hogy : a szervíznek törekednie kell arra hogy a javítást 15 napon belül elvégezze. a 15 nap az rendes nap, vagy munkanap?

Most van másodszor szervízben. Ugyanazzal a hibával. :(


2015. márc. 19. 07:16
 1/8 anonim ***** válasza:

15 munkanap. De ahogy Te is írtad, törekednie kell arra és ez csak a szervizre vonatkozik. Arra nem, hogy ha nem hivatalos szervizbe adtad le, akkor a viszonteladó mikor kapja meg a szerviztől. Így lényegében nem jelent semmit.


A telefon cseréjét nem kérheti a vásárló soha, csak akkor cserélik ki egy másikra, ha a szerviz javíthatatlannak ítéli. Az sem számít, hogy harmadszor, vagy huszonharmadszor van szervizelve. (ennek ellenére, van olyan értékesítő aki kicseréli, mert ő maga sem tud erről)


Várd meg türelmesen amíg készen lesz és hidd el, hogy két hét még nem a világvége. Ha alkatrészt is kell hozzá rendelni, még teljesen jó időt is futnak.

2015. márc. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló köszi :) tudom hogy nem a világvége, de nem javították ki a melegedési hibát, és mire újra eltudtam vinni szervízbe, addigra 17!!!!! hibával vittem el amit ki is nyomtattam nekik. a központban van Szombathelyen, de egy nap alatt már az volt kiírva hogy javítás alatt. na azóta is ez van. Alkatrészt rendelhetnek meg minden engem az idő nem zavar, csak azon gondolkozok már hogy megjavítják TELJESEN, vagy pedig cserélik, vagy valami. ha nem javítanak ki minden hibát én megyek a fogyasztóvédelemhez, mert kétlem hogy megjavítanák, de ezt én rájuk bízom mert én bízok bennük hogy egy hónapon belül visszakapom és akkor használhatom

Akkor jó. csak volt rajta érintő panel és akku csere. az érintő nem működött, az akkut meg azért cserélték ki mert az okozza a melegedést. csak hogy a melegedés továbbra is fent áll, és azóta 17!!!!! hibát soroltam fel a szervizesnek. köztük a melegedés volt a legelviselhetőbb. a hangszórótól a vibrátoron át megint az érintőpanelig SEMMI nem működött rajta, néha már be se kapcsolt. nincs egy éves se még. Köszönöm hogy válaszoltál :)

2015. márc. 19. 17:46
 3/8 A kérdező kommentje:
Most küldik vissza :D várom
2015. márc. 19. 18:59
 4/8 anonim ***** válasza:

Ilyen sok hibával már igen, jogos lenne a csere, de ez a szervizen múlik. Majd írd meg, hogy jó lett-e, érdekel. =)


Egyébként ha nem javítanak ki minden hibát és mész a fogyasztóvédelemhez, már most megmondom neked, hogy mi lesz.

Megkérnek, hogy vidd el a készüléket egy független, számlaképes szakértőhöz aki kiállít egy hivatalos szakvéleményt. Ez egy telefonnál megközelítőleg 5-10.000 Forintodba fog fájni, amit nem tudsz visszaigényelni.

Ez alapján a fogyasztóvédelem utasíthatja az üzletet ahol vásároltad, hogy cseréljék ki a készüléket. Viszont, ha a szakértői vélemény szerint a hibát megfelelően kezelték, akkor folytatódik tovább a szervizelés és a pénz is bukó.

2015. márc. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ma kaptam vissza : a hibára azt írták : a telefon nem kapcsol be. pedig bekapcsolt.

alkatrészcsere: főpanel. pedig új az imei és az érintőpanel is :P viszont melegedni még mindig tűzforró és most mégjobban. a főpanel az mit jelent a telefonnál?

2015. márc. 20. 15:52
 6/8 A kérdező kommentje:
főpanel csere esetén nem + egy év garancia jár a telefonra?
2015. márc. 20. 16:04
 7/8 anonim ***** válasza:

Ott valami nagyon nem oké. Lényegében kaptál egy új telefont a régi tokban a régi akkuval. Ha így is melegszik, az más gáz.


Egyébként hacsak nokiáénál nincs ilyen akció, akkor nincs új garancia. Csak annyival hosszabbodik mindig, amennyit a szervizben tölt.

2015. márc. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Annyival hosszabodott is. és igen egy teljesen új telefont kaptam mert a töltőt is úgy kell belefeszegetni mint amikor új volt. csakk a ház a régi, az akkut is kicserélték de sokkal szaxaxbra mert egy óra alatt lemerül, és azóta óráánként 2-3 másodpercre becsíkzódik a kép, 2 órája töltőn van de 17 %-ot töltött és égett szaga van, és azóta a kijelző is forró az akku is és a kamera körüli rész is. a sim-kártyámat meg ki se tudtam venni mert ha megpróbálom akkor beleég a kezem is :( Komolyan... Aztán már lefagyott, és 2-szer indult újra és ebből a harmadikra sikerült betöltenie a rendszert. Arról ne is beszéljünk hogy KEREKEN 2 PERCRE HASZNÁLTAM MERT JÖTT EGY SMS-EM ÉS LEÉGETT AKKOR A KEZEM MÁR. elvileg ki kéne ilyenko kapcsolnia de nem kapcsol ki. Hétfőn viszem vissza, de addig is nyomkodom hogy milyen hibák jönnek elő még a 17-ből :(
2015. márc. 20. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!