Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen telefon van manapság,...

Milyen telefon van manapság, amire van custom rom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lassan telefonváltáshoz érek, de kicsit tanácstalan vagyok. Az előző (jelenlegi) telefonom egy Blade III-as és erre nagyon sok minden volt (könnyű root, módosított gyári rom, CM-ok) és ezek szerethetővé tették a telefont, illetve ha úgy éreztem, hogy kicsit megfáradt már a rendszer, akkor újratettem és megint villám volt, amennyire a maga kis hardware-e engedte.

Most egy hasonló támogatottságú mobilt szeretnék venni, lehetőleg 4 maggal, olyan <45.000 forintig (előnyben a kisebb méretű kijelzők). Milyen ilyen telefon van, ami itthon kapható és nagy támogatottsága van fejlesztők terén?


2015. márc. 20. 15:40
 1/9 kérdező.. ***** válasza:
2015. márc. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A legjobb telefon ennyiért egyértelműen a Moto E 2015, amit előző is linkelt.


Túl nagy támogatás még nincs rá, mivel nagyon új készülék, sok helyen nem is kapható, vagy max 1-2 hete, de az előző Moto E-re is elég nagy támogatás volt és sok custom ROM, az új meg még jobb készülék, meg a többi Motorolához is elég sok custom ROM van, szóval garantálom, hogy elég hamar tele lesz ez is custom ROM-al.


De majd rájössz te is, hogy felesleges, hisz amúgy is közel stock Android van rajta, és nagyon nem kell rajta semmit változtatni, bár a nagy fejlesztői támogatás ettől függetlenül jó dolog.

2015. márc. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

45 körül már lehet rendelni redmi 2-t is (eu-n belül, mert a hazai kínálatban ennél többe kerül) Azon Miui alapból van ami azért több mindent tartalmaz mint az alap droid. Azt nem tudom, hogy mennyi más rom van hozzá, de ez a telefon is best buy.

Amúgy a HTC-khez szokott elég sok rom lenni, de 45-ért még talán használtan sincs normális belőle.

2015. márc. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Megfontolom a Moto-t. Más teló akkor nem játszik?
2015. márc. 22. 20:27
 5/9 Beviz Elek ***** válasza:
32%

Sosem vennék motorolát. Nem gyártják európának, a net szerint magyar nyelv sincs benne. Valami baja lesz, akkor a garanciával/alkatrészekkel pedig megszívod...

Vettem egyszer egy Samsung captivate glide-ot, ugyanúgy amerikai. A töltőcsati rossz volt, garanciálisan visszaküldeni? Nem fogom. Tehát saját zsebből...

Magától random kikapcsolgatott, mikor telefonálás közben többször eljátszotta, ügyesen megtapostam. Szerinted hol veszek hozzá kijelzőt?


Vegyél magyart, s3 mini, sony, de ne NoName hulladékot.

Felmész az xda fórumra és próbálgatod 10ezer custom romot.

2015. márc. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 kérdező.. ***** válasza:
100%
A motorolát is lehet gariztatni akár itthon is gyártói garanciával,mert van olyan szerviz ami elfogadja.Ha expansys-ról veszed akkor pedig végképp nincs gond a garival mert még velük is el tudod küldeni valamelyik szomszédos országba a hivatalos márkaszervizükbe ami nem tart tovább mint itthon.A másik dolog még nem hallottam senkit,de most komolyan senkit akinek baja lett volna vele és gariztatni kellett volna.Vagy emagról is lehet vehet de ott emagos garanciát kapsz,ugyanolyat mint egy "magyar" telefonra.Szóval amit előttem írt a válaszoló az nagy hülyeséget írt most.
2015. márc. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"Nem gyártják európának"


Ezzel semmi problémát nem látok, nem magyar/európai cég, hanem Amerikai, ha valami miatt úgy gondolja, hogy hivatalosan nem árulja a telefonjait az semmit sem jelent, amíg be tudom valahogy szerezni, addig nem érdekel, hogy hivatalos vagy nem.


"net szerint magyar nyelv sincs benne"


Ez igaz, de mégis kit érdekel? Hacsak nem kell a beállításokban járkálnod (és szinte sosem kell, max amikor megveszed a telefont), akkor egyáltalán észre sem fogod venni, hogy angol.


"Valami baja lesz, akkor a garanciával/alkatrészekkel pedig megszívod..."


Előző nagyon jól leírta, hogy ez hülyeség.


"Vettem egyszer egy Samsung captivate glide-ot"


1) Samsung, szóval köze sincs a Motorolahoz.

2) 4 éves telefon, szóval már Samsunghoz sincs valami sok köze.


"Vegyél magyart, s3 mini, sony, de ne NoName hulladékot."


S3 mini egy hulladék, Sony-nak vannak jó telefonjai, de nem 45k-ért, Motorola meg pont annyira NoName, mint a Samsung, Sony, Apple, HTC és társai.


Egyébként volt már Sony telefonom, utáltam, részben azért, mert egy darab custom ROM nem volt rá (pedig nem a legolcsóbb volt, hanem középkategóriás).

2015. márc. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 kérdező.. ***** válasza:
Ja és még annyit, hogy de, gyártják európának csak Magyarországot hagyták ki,de még Romámiában is hivatalosan kapható.
2015. márc. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 kérdező.. ***** válasza:
Jav: Romániában.
2015. márc. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!