Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mitől függ hogy mennyire...

Mitől függ hogy mennyire gyors egy telefon?

Figyelt kérdés
Van egy samsung galaxy mini 2őm helyette vettem egy sony xperia J telót.a mini2be 2,3as android van a sonyba 4,0ás.de a ramjuk 512 mind a kettőnek.ez azt jelenti hogy fagyni fog ugyan úgy a sony is?vagy jobban fog működni mint a mini2?mitől függ hogy mennyire gyors egy teló?
2015. márc. 23. 21:10
 1/8 Tengor ***** válasza:
CPU, RAM, operációs rendszer és telepített programok. Nagyjából ez, ami a sebességet lényegesen befolyásolják.
2015. márc. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

1) Hardver

2) Szoftver


Ennyi az egész.

Hardver alapján nem csak a RAM fontos, sőt, fagyáshoz abszolút semmi köze se a RAM-nak, se semmilyen hardvernek, az az esetek 99%-ban szoftveres hiba.

Hardveren ami fontos az a SoC és a kijelző (hisz felbontástól is függ mennyire terhelődik a SoC).


Szoftver bonyolultabb dolog, hisz 4.0-ás és 4.0-ás Android között is van különbség.

Samsung az Androidon felül a TouchWiz-t futtatja, ami egy szörnyű szoftver, kb Note 4/S6 az első valamennyire normális Samsung/TouchWiz telefon, ami sokat elmond az egészről.


Xperia J egyébként ugyanúgy szörnyű választás volt, nem értem miért olyat vettél.

Fagyni lehet nem fog, de lassú, régi, elavult telefon.

2015. márc. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
nem akartam sokat kiadni rá..9ért vettem 7hónapig kéne húzzam vele h tudjak venni másik telót de a mini2nél megőrjitett h lassú rajta a face és a messenger és úgy gondoltam a sony talán egy fokkal jobb..
2015. márc. 23. 21:55
 4/8 anonim ***** válasza:

Fordítva.


A szoftver fontosabb. Egy jól megírt program elfut két mókussal is a kerékben, egy szarnak meg atomerőmű is kevés.

2015. márc. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
és az xperia Jnek azért jobb a szoftvere mint a mini2nek.nem? elméletben el tudom használgatni még 6-7hónapig úgy h ne mérgelődjek a lassúságán?
2015. márc. 23. 22:39
 6/8 anonim ***** válasza:
Asszony 3 éve használja a Tipo-ját, nincs vele komolyabb gond. Mint minden droid, lefagy időnként, újra kell indítani. Öreg gép de elmegy, nem kell ezer felesleges cuccot feltelepíteni rá.
2015. márc. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Mint minden droid, lefagy időnként, újra kell indítani."


Lol, azért hülyeséget ne írj. Nem azt mondom, hogy Android sosem fagy le, de NORMÁLIS Android nem fagy le.


Egyébként igen, sokkal jobb a szoftvere, mint a Mini 2-nek, belassulni nem nagyon fog.

2015. márc. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2015. márc. 23. 23:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!