Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Töltöttetek már le vírusos...

Töltöttetek már le vírusos alkalmazást a Play áruházból?

Figyelt kérdés
Nekem ebben a hónapban másodszor van szervízben a telefonom, azt mondják mind2 alkalommal vírus a hibás. Ironikus, hogy pont a Clean Master az ami már sokaknak okozott kárt. A kérdésem az, hogy ti is tapasztaltatok-e ilyet? Ill. a Google nem ellenőrzi a PLay áruházban az alkalmazásokat?

2015. ápr. 5. 22:27
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Playen nincs vírus. Ha fel is kerül véletlen olyan, aminek nem kéne, gyorsan törlik úgyis. Igencsak user error szagot érzek...
2015. ápr. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Playen van vírus. Jó sok...

Gondolom a Google feltöltéskor átvizsgálja az alkalmazást, de ez nem elég, nagyon trehány egy népség.

Ezért kell ésszel letölteni, mindig csekkold az engedélyeket. Ha egy zseblámpa alkalmazásnak a névjegyzékedre és telefon adataidra van szüksége, az például minimum gyanús.

Egyébként felejtsd el a vírusírtókat, Clean Mastert meg hasonló ramzabálókat, semmit sem érnek, csak józan ésszel el lehet kerülni a vírusokat.

2015. ápr. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem. Clean Master meg ilyeneket elvből nem használok. Vannak állandó alkalmazások amiket telepítek a telefonra, azokkal elvagyok, így többnyire csak ezeket frissítem, új alkalmazást ritkán töltök le. Ekkor is nagyon megnézem az értékeléseket, már ott is kiderülhetnek dolgok. Google-n talált, nagyobb eséllyel vírusos alkalmazásokat is töltöttem már le, azoktól sem lett semmi baja a telefonnak. Ha a felhasználó odafigyel, akkor nem történhet nagy baj vírusírtó nélkül sem. Ha nem figyel oda vagy nem tudja mire figyeljen, akkor a legkomolyabb vírusírtó sem nyújt tökéletes védelmet.
2015. ápr. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, igyekszem körültekintő lenni. Nekem a szervízbe azt mondták az avg-től használjak vírusirtót. Az jó program? Valamint az app store is ilyen trehány vagy ott jobban szűrik?
2015. ápr. 6. 15:25
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem kell, az avg még kifejezetten gyengének számít a vírusírtók között. Az erősebbek a kaspersky és eset, de ezek sokat levesznek az aksiból és a ramból.

A legjobb ha semmit sem használsz és odafigyelsz.

Az appstore alatt mit értesz? (amazon appstore?)

Szerintem értelmetlen, de használd nyugodtan. Vírus ott is van nyilván.

2015. ápr. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
app store alatt az iphone-ok alkalmazás áruházát értem, mert ha legközelebb telefont veszek lehet többet nem veszek androidot. Akkor ha nem töltök le semmiféle vírusirtót, akkor nem lesz baja a telefonnak?
2015. ápr. 6. 16:15
 7/8 anonim ***** válasza:
Jaa, hát aki Iphone-ra vírust szed be annak meg kell ráznom a kezét. Annyira zárt, stabil rendszer, hogy szinte lehetetlen. Viszont pont ebből fakadbak a hiányosságai is, semmi szabadságot nem kap a user. Ha neked ezzel nincs bajod, használd egészséggel (már ha meg tudod fizetni)
2015. ápr. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

A vírus bizonyos definíciói szerint a Google Play maga is vírus. :P

Ha lejárt a pénzvisszafizetés akkor az Android beépített cseleire is gondolnék

2016. márc. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!