Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mit tartalmaz egy hivatalos...

Mit tartalmaz egy hivatalos Android ROM?

Figyelt kérdés

Kicsit bonyolultabb kérdés lenne.

Ugye van a készüléken a Bootloader. aztán a Kernel és a ROM.

A kérdésem az lenne hogyha rootoljuk a telót akkor az alkalmazások hozzáférnek a kernelhez vagy bootloaderhez? vagy csak az operációs rendszerhez?.


Illetve ha leszedek egy Samsung ROM-ot ami kb 1.10GB méretű az csak a rendszert tartalmazza vagy kompletten a kernelt is?


Volna egy problémám... Fölraktam egy memóriatisztító alkalmazást amihez rootoltam a készüléket hogy közvetlenül hozzáférjen a memóriakezelőhöz. hogy több memóriát szabadítson föl. a problémám az lenne hogy pl a Facebook alkalmazást ha legörgetem nem tölt be több adatot csak kb azt ami a kijelzőn van. internetkapcsolatra hivatkozva.

Lehet ennek köze a ROOT hoz vagy a memóriakezelő által módosított dolgokhoz? Vagy csak a Facebook alkalmazás hibás?. Visszaraktam a hivatalos ROM-ot ODIN segítségével de kb semmi változás.



2015. ápr. 8. 15:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Kérdés elejére nem válaszolok, mert úgy néz ki téged igazából az érdekelne, hogy hogy lehet megjavítani a telefont, meg hogy mitől lett rossz.


Első hibád, hogy valami szart telepítettél. Nem kell semmilyen memóriatisztító Androidra.


Megjavítani nem tudom hogy kéne, mivel nem tudom mit telepítettél meg miket csináltál, de elsőnek töröld le azt a szar memóriatisztítót, esetleg töröld le a Facebookot és utána töltsd le újra.


Ha ez nem segít, csinálj egy factory resetet, más nem javít rajta.

2015. ápr. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Oké: Auto Memory Manager. ezen bekapcsoltam a szabad tárhely optimalizálását Agressive módra.


Lagfix nevű appot is futtattam rajta.


ROM-ot nem cseréltem csak rootoltam a telót + SupeUser


Fölraktam rá egy hivatalos Android verziót Build-nek megfelelően.


Hard Reset. Recowery alól megvolt. ezzel együtt a facebook app újratelepítse is.


Hibátlanul működik a készülék eltekintve attól ha legörgetem a facebook alkalmazást hogy lássam a régebbi üziket. ezt írja Can't Connect :(

2015. ápr. 8. 17:18
 3/3 A kérdező kommentje:

Vagyis régebbi bejegyzéseket.

Tegnap óta csinálja ezt. hogy nem tölti be a korábbi bejegyzéseket csatlakozási hibára hivatkozva. Chrome és egyéb pedig rendesen működik. Arra gondoltam hogy esetleg a gyorsítótár változott vagy valami ezért nem tudja betölteni.

2015. ápr. 8. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!