Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Okostelefon képernyőfelbontás...

Okostelefon képernyőfelbontás módosítás?

Figyelt kérdés

Az iránt érdeklődnék, hogy miképpen lehet az okostelefonon a képernyő felbontást módosítani.

Az indokom az, hogy teljesen feleslegesnek tartok 5 hüvelyknyi képátlóba bezsúfolni 1440X2560 pixelt, de még a full HD-t is. Ha csökkenteni tudnám a felbontást, kitolhatnám az akkumulátor tartamát sőt még a telefonom teljesítményét is megnövelném.

Szóval, hogyan lehetséges a felbontást csökkenteni?

A válaszokat köszönöm.

Hogy konkrétabb legyek: példaként legyen mondjuk a Galaxy note 4 és a Galaxy s6 edge. Mondjuk HD képfelbontásban.



2015. ápr. 21. 15:37
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
lehetetlen módosítani egy ilyen fizikai dolgot. ez hardver. hiába állítod át akárhol is ugyan annyi pixel marad a képernyőn.
2015. ápr. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
ha van egy full hds monitorom azt is be tudom állítani rosszabb felbontásra akár hd-ra. persze tudom hogy ettől még világítani fog mind az 1920x1080 pixel. a felbontást akarom megváltoztatni nem a kijelző panelt kicserélni.
2015. ápr. 21. 20:58
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
de akkor minek vettél ilyen nagy felbontású telefont?
2015. máj. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2015. máj. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem vettem még ilyen telefonokat, de azért akarok venni mert jók. Csak fölösleges a qhd
2015. máj. 10. 21:35
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem lehetetlen, láttam már olyan tabletet, ahol gyárilag lehetett választani 2 felbontás közt.

Nem tudom hogy segített-e a videó, de csak hasonló kerülőutakon lehet állítani a felbontást, gyárilag nem.

Biztosan rootolt telefonra lesz szküséged hozzá.

[link]

[link]


Ezt találtam, valószínűleg működik a dolog. Ha kézzel akarnád csinálni, akkor ADB-vel és build.prop-pal kéne szórakoznod.


A felbontáscsökkentés egyébként játékoknál is jól jöhet, mert kevésbé eszi majd az akksit. Ja és még annyi, hogy nem tudom hofy kezeli az android a felbontás változtatását, de esetleg akadhatnak a megváltozott DPI miatt megjelenítési problémák a felülettel (lelógó betűk, stb.). Ezt ki kell tesztelni, még sosem próbáltam ilyet.

2015. máj. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

+1:

LCD-knek van egy olyan tulajdonságuk, hogy mivel adott a pixelszám, emiatt a natív felbontáson (nálad: 1330*2560) adja a legszebb, legélesebb képet. Mondjuk ez AMOLED-nél nem tudom hogy van, de mivel az is TFT panel (ahol adott számú pixel van), ezért ott is ez lehet a helyzet.

[link]

2015. máj. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez hasznos hozzászólás volt! Ment a +
2015. máj. 18. 00:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!