Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Létezik olyan, hogy mobiltelef...

Létezik olyan, hogy mobiltelefonos hobbi természetfotós? (tovább olvasom. )

Figyelt kérdés

Üdv!

Elég furán hangozhat a dolog, meg hát ha már fotózni szeretnék, vehetnék rendes fényképezőt is, de. Elkezdek anekdotázni.

Anno, 8 éve kaptam az első, és eddig egyetlen digitális fényképezőm, ami egy gagyi kompakt gép, utálom, mert tényleg nem jó. Szórakozgattam vele, aztán minden bajom lett vele. Aztán a VGA kamerás, első gagyi telefonommal lőttem egy képet, ami megszerkesztve nagyon megtetszett. Azóta mobillal fényképezek inkább. Ezt követően volt egy 2megapixeles kamerájú mobilom, az nagyon nem élethű képeket készített, viszont egy éve vettem egy okostelefont, 5megapixeles, autofókuszos kamerával. Ezzel egész jó képeket találtam kattolni, pedig ez is 5megapixeles, de mégis jobb volt, mint a fényképezőgépem. Egy jó kis képszerkesztő appal tetszetős fotókat kaptam eredményül. Tudom, hogy az igazán jó fényképeket úgy kattintják el, hogy tökéletes mindenféle szerkesztés nélkül, de nekem ez nagyon kevésszer sikerül, meg hát egy-két effektbe belehülyültem, nagyon tetszenek. Most viszont vettem egy iPhone 5-öt, mert az előbb emlegetett telefonom kiszámíthatatlan lett, és elkezdett kipurcanni. De nem is ez a lényeg. Úgy tudom, hogy ebben már 8megapixeles a hátlapi kamera. Egy-két képet már csináltam vele, eszméletlen. Nekem, aki nem profi, nagyon tetszik a képminőség. És ha már mobillal fotózok állandóan, és láttam iPhone-ra való objektíveket és állványokat, arra gondoltam, hogy mobiltelefonos hobbi természetfotósnak állok, mert szeretem a természetet fényképezni, de most az új telcsó kimerítette a kereteim, így jobb fényképezőt nem veszek belátható időn belül (mondjuk a telefont is használtan vettem, jóval ár alatt, de tuti eredeti, megnéztem).

Milyen mobilos objektíveket, lencséket és állványokat ajánlotok? Van még más mobilfotós kiegészítő iPhonehoz? Hol lehet jókat venni? Köszönöm!


2015. ápr. 27. 22:23
 1/7 anonim ***** válasza:

"...Tudom, hogy az igazán jó fényképeket úgy kattintják el, hogy tökéletes mindenféle szerkesztés nélkül,..."

Ezt a marhaságot ki mondta neked.

Egy profi fotós raw fájlal dolgozik és utólag valamilyen szinten belenyúl. Na persze nem eltünteti a ráncokat, de fény, szín korrekció alap.


A profi mobilos fotózás létező kategória már, pont a iPhone miatt. (amúgy az is keményen manipulálja a képeket, csak automatikusan). Azonban inkább szocfotóra alkalmas, mert nem könnyebb a környezetbe olvadni egy mobilal.


A természet fotós az egy külön állatfaj, csak kellően elvetemült és elkötelezett személynek ajánlom csak. Komoly felszerelés és sok türelem kell oda, nem egy mobilos kategória. nem is lehet kihasználni ezen a területen a mobil előnyeit.


Amúgy ha komoly szinten kevés pénzből akarsz fotózni, akkor ajánlom egy használt dslr megvételét. 60ezer körül már komoly darabokat kapsz.

A kiegészítők egy iPhone géphez nagyon komoly összeg lenne, több, mint ez az összeg és korlátok nagyobbak.

[link]

2015. ápr. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Egy profi fotós raw fájlal dolgozik és utólag valamilyen szinten belenyúl. Na persze nem eltünteti a ráncokat, de fény, szín korrekció alap."


Csak ő nem ilyen szerkesztésre gondolt...


"A profi mobilos fotózás létező kategória már, pont a iPhone miatt."


Jó Isten...


"A természet fotós ... nem egy mobilos kategória."


Végre, valami értelmes.


"Amúgy ha komoly szinten kevés pénzből akarsz fotózni, akkor ajánlom egy használt dslr megvételét."


Attól még ugyanolyan dilettáns marad bárki, hogy alkalmas gépet birtokol.


"A kiegészítők egy iPhone géphez nagyon komoly összeg lenne, több, mint ez az összeg és korlátok nagyobbak."


Annyira komoly, hogy kb. újra fel kéne találnia a digitális fényképészetet...


"Milyen mobilos objektíveket, lencséket és állványokat ajánlotok?"


Semmilyet. Mobiltelefonos objektív? No komment. Pénzzel a hozzáértést nem fogod pótolni továbbra sem.

2015. ápr. 28. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Első annyi sületlenséget írt össze, hogy nem is vállalkozok rá, hogy helyre tegye, meg már látom, megtették helyettem.


Elektronikát lehet miniatűrre gyártani, objektívet nem. A profi természetfotósok (főleg a vadállatokat fényképezők) nem azért hordanak magukkal hatalmas méretű, több kilós objektívet, s egyebeket, mert súlyzózni akarnak a természet lágy ölén.

A természetfotós adott fényben dolgozik, s rendszerint messze lévő állatokat. Legalábbis nem hallottam még olyant, hogy a verekedő szarvasbikákat meg lehetne kérni, hogy jöjjenek közelebb, s úgy forduljanak, hogy a nap a fotós mögött legyen.

A nem hozzá értő embereket a megapixelekkel lehet hülyíteni, de egy telefonba épített érzékelő soha nem fogja azt a minőséget hozni, amilyen egy jó tükörreflexes gép.

Mobilhoz ne vegyél semmit szerintem, felesleges pénzkidobás.

2015. ápr. 28. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sületlenség max csak annak lehetett, amit írtam, aki kissé fogalmatlan a témában.


Persze, hogy a jó géptől még nem lesz jó fotós valaki, de van de legalább nem lehet azt mondani, hogy a fotós tehetségének a gép volt a korlátja. Egy alap dslr már biztosítja ezt. Szép az a szöveg, hogy jó fotós bármivel ellő egy díjnyertes fotót, de érdekes mód a jó fotósok mégse egy automata compaktal szaladgálnak.

Ennek mondjuk egy érdekes kivétele pont az iPhone, és nem példanélküli, hogy korábban komoly felszerelést használó fotós állt át és alkot vele minőségi munkát. Persze szűk látókörű fotósnak ez szentségtörésként hangzik, jól tudom.


A profi iPhone fotózásról:

[link]


Profi film iPhone mobilal (mert már ilyen is van):

[link]


Kiegészítő objektív (előtétek) iPhone készülékhez:

[link]

2015. ápr. 28. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Persze, hogy a jó géptől még nem lesz jó fotós valaki... Egy alap dslr már biztosítja ezt."


Csak hiába van komoly felszerelésed, hozzáértés nélkül NEM fogsz jó képet készíteni. Főleg nem természetfotókat...


"de érdekes mód a jó fotósok mégse egy automata compaktal szaladgálnak. "


Mert nem arra vannak kitalálva... Ahogy a telefonok sem.


"Ennek mondjuk egy érdekes kivétele pont az iPhone, és nem példanélküli, hogy korábban komoly felszerelést használó fotós állt át és alkot vele minőségi munkát."


Sem én, sem a másik válaszoló nem állította, hogy nem lehet jó képet készíteni telefonnal. Én is csináltam már, és a linkelt oldal is össze tudott szedni tízet. Taps-taps.


Profi film telefonnal? Hagyjuk inkább.


Az általad linkelt vackok továbbra sem objektívek.

2015. ápr. 28. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"...hiába van komoly felszerelésed, hozzáértés nélkül NEM fogsz jó képet készíteni...."

Ezt én nem is vitattam és nem is állítottam ilyet, de azt igen, hogy kell egy bizonyos eszköz feltétel ha valaki akar komolyabban fotózni. Ettől persze nyilván még nem lesz automatikusan jó fotós.


"...a linkelt oldal is össze tudott szedni tízet. Taps-taps...."

Azért most már példának legyen elég, hogy linkeltem 10 profi fotóst (nem fotót). Nyilván ettől több van, még ha egyesek nem is szívesen veszik tudomásul ezt.


"...Profi film telefonnal? Hagyjuk inkább...."

Ez megint az a kategória, hogy habár neked nem tetszik, attól még van. Nekem például a szegénység se tetszik és mégis van.


"...Az általad linkelt vackok továbbra sem objektívek...."

Miután a mobiltelefonon gyárilag nem cserélhetőek a lencsék így nyilván nem azok, hanem ahogy írtam objektív előtétek. De ez a "minek nevezzelek" már csak feles rugózás a lényegtelen részleteken.

2015. ápr. 28. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Na még néhány link magyarul is csak, hogy jobb napotok legyen és borzoljam a kedélyeket. ;-)


[link]

Ez különösen tetszeni fog például: "...az biztos, hogy az egyre jobban fejlődő mobilokat mind gyakrabban használják komoly fotósok is....."


Ez még ugyan az a szerző, de jól összefoglalja a dolgokat:

[link]

"...Szokás fotós körökben felháborodni azon, amikor mobilos fotózást profi jelzőkkel illetnek. Pedig egyre több profi fotós használ mobilt is a fotózáshoz, vagy akár kizárólag csak azt...."


Itt egy másik link:

[link]


És díjnyertes mobilos képek itt:

[link]

2015. ápr. 28. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!