Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyik telefon legyen a sok...

Melyik telefon legyen a sok közül?

Figyelt kérdés

Amire szükségem van:

-5-6", min. FullHD

-Min. 4.4.4 android, bár 5.0 jobban tetszik (Nem baj, ha 5.1 nem lesz, de kifogástalanul működjenek a funkciók!)

-Magyar szerviz, amit nem a Telemax lát el!!!

-4G, de ne csak a városi 1800-at tudja

-nem disco-zok buszon, fejhallgatóval szeretnék minőségi hangot techno, house zenéhez

-gyors, pontos gps, ami nem csak álló helyzetben talál jelet (rossz tapasztalat..)

-gyönyörű képek, kb. 8-13MP (itt kérném, hogy O+O-t ne ajánljatok, mert láttam tesztképeket és a 3,5 éves, betört kameraplexis 5MP-es telefonnal szebbet csinálok)

-min. 2, de inkább 3GB ram (sulis dolgok nagy pdf-ben, fb, chat, böngésző futna egyszerre)

-32GB tár, microSD előny

-6-8 óra böngészgetést bírjon (nem videó, csak olvasgatás, fórumozás, fb chat az otthoniakkal)

-asztalon ne merüljön 2-3%-nál többet éjjel (net, gps kikapcsolva)


Ami a legfontosabb: nem rootolom, nem mókolok vele. Megveszem, beteszem a sim kártyát, letörlöm/tiltom a felesleget és használom. Működjön, ha 2.2-es androiddal is megy a dolog! Annyi, hogy már kevés az 512 RAM, bosszantóan megakad néha (4-5 programból elszáll 1 és/vagy újraindul a készülék), ezért újabb 3-4 évre keresek megbízható, nem lassuló telefont.


Ár: Min. 70-110 ezer max.


Köszönöm, ha segítetek. Én minél jobban nézelődök, annál rosszabb.. Ezek a szériahibás hulladékok számomra irreálisan drágán.. vicc!


Az LG G3 tetszik legjobban (fehérben nőies és elegáns, ezért biztos szívesen elővenném munkában is), viszont a fényereje élőben kevésnek látszik. A G2 tovább bírja. Moto X 2gen. nem valami szép, de egész sokat tud!

Nem tudok dönteni!!! Hónapok óta nézelődök..



2015. máj. 1. 10:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Moto X nem szép? Tény, hoyg az első generációsnak szebb volt a hátlapján az a M betűs karika, de a Moto X 2014 is az egyik legjobb formatervű telefon, ha nem A legjobb, és kifejezetten szépnek mondanám (bár leginkább az itthon nem elérhető MotoMaker-rel lehet igazán szép telefont kihozni belőle)


Na de nézzük mi az ami szóba jöhet, a 110 ezres ár miatt nagyon kevés telefonról van szó:


- Nexus 5

- OnePlus One

- LG G2

- Asus Zenfone 2


Na és most nézzük mivel mi a gond:

- Nexus 5: aksija szar, 6 óra böngészét esélytelen, hogy bírjon. Ezen kívül kamerája nem szar, néha kifejezetten jó, de azt azért nem mondanám, hogy gyönyörű képeket csinál. Bár ha RAW-ba fotózol akkor durva képeket tud néha


- OnePlus One: ezzel kb semmi baj, nem tudom milyen képeket láttál, de egyik legjobb Androidos telefon kamerák terén. Ezen kívül kifejezetten jó üzemidővel rendelkezik, elég hamar megkapja az Android frissítéseket és közel stock Android (tehát a teljesítmény is kifejezetten jó), stb,stb,stb.


- LG G2: egy nagy gondja van, most a Lollipop-ot megkapta, ezek után valószínűleg halott telefon. Ha neked nem probléma, hogy már Android 5.1 sem fog futni rajta, pláne nem újabb, akkor ez is jó telefon


- Asus Zenfone 2: van két főbb verziója, egyik 2 giga, másik 4 giga RAM-al. A 4 giga RAM-os nem tudom beleférne-e az árba, de külföldön elég jó áron van, itthon nem tudom mennyi, de azt veszem alapul. Itt a multitasking egyáltalán nem lesz gond. Mehet a háttérbe az 5 legkomolyabb játék, Modern Combat 5, valamelyik GTA, NOVA 3 meg amit el tudsz képzelni, és az összes bent marad a memóriában, egy pillanatot sem kell várni arra, hogy újra megnyissa. Ezen kívül jó ár, szép kijelző, microSD, de a hátrány a szar kamera, és jelenleg az üzemidő sem a legjobb, bár ott a szoftverrel van gond, úgy tudom már kapott is frissítést, ami sokat javít rajta, szóval lényegében a szar kamerával van csak gond.

2015. máj. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes választ!

Látod, ezek a dilemmáim nekem is! Ebben ez, abban az.. nem találok igazán magamnak valót! A mostanit pedig olyan könnyen szereztem.. Huawei U8800 Pro.. olyan játékot játszottam, ami mellettem az S3-on és az akkori legjobb HTC-n nem futott rendesen... Nem lassult, nem fagyott.. nem a legszebb, de bírja a strapát!


Mást is szívesen meghallgatok, de elgondolkodtattál!

2015. máj. 1. 10:47
 3/5 anonim ***** válasza:
Nexus 6, de drága
2015. máj. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 kérdező.. ***** válasza:
OnePlusOne-t vagy Moto x 2014-t vegyél.
2015. máj. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Csak androidos teló jöhet szóba? Egy wp-nak nem kell 3 giga ram, hogy hatékonyan működjön. Szép képeket csinál, Lumia 830-ban már Zeiss optika van. De az árkategóriába a 930 is belefér, amibe 2 giga ram van, bár több tesztben leírják, hogy szinte szükségtelenül, mert alig lehet kihasználni. Csak 16 giga a telefon memória, de bővíthető természetesen. A windowsos telefonok egyik gyenge pontja a zene szokott lenni, de a 930 a tesztek alapján teljesen okénak tűnik.

Az aksi üzemidejével kapcsolatban nekem 735 van, az intenzív netezéssel is több mint egy napot bír, ha mérsékelten használom, akkor akár 2,5 nap is kijön. A 930-ról azt írják, hogy másfél nap intenzív használat mellett.

Ez szubjektív, de szerintem szépek is ezek a telefonok :)

2015. máj. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!