Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mennyinek kellene lennje a...

Mennyinek kellene lennje a telefon cpu hőmérsékletének?

Figyelt kérdés
Ma sűrűn nézegettem a clean master programban a cpu hőmérsékletet. És erős használat közben megnéztem és 55 fokon volt. Azt írta túlhevült. És hogy 17%-al több mint amennyinek lennie kéne. Ez egy eléggé erős teszt volt szándékosan hkgy mit csinál. Tehát felnyomtam maxra a fényerőt. Minden opciót amit tudtam azt bekapcsoltam. Wifi bluetoth gps meg ilyesmik. Sok volt a háttérben futó alkalmazás is és sütötte a nap a telefont. Ezt kb 10 percig csináltam aztán írta hogy 48 fok. Majd frissítettem azt írta hogy 55 fok. Aztán rögtön visszavettem rajta mindent meg árnyékba raktam és levettem a hátlapot is. Aztán normál használat mellett nézegettem a hőfokot és egész azóta nem volt 48 fok alatt. Olyan 52 fok a legtöbbszor mikor megnézem. Igaz azóta mióta volt ez a túlhevülés visszaraktam kb 10 perc múlva. A hátlapot is. Aztán azóta is folyamatos használatban van meg játszottam is rajta. De ilyen 52 fok környékén van netezgetés közben is. Youtubot néztem rajta leginkább. Mennyinek kellene lennie a hőmérsékletének? Károsodhat a telefon ha a program szerint 52 [link] üzemel átlagban? Program szerint ez az 52 fok is 10-13%-al több mint amennyinek lennie kéne
2015. máj. 5. 21:29
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja és mióta volt ez a túlhevülés onnantól számítva 15 perc múlva felraktam töltőre és töltőn van azóta is.
2015. máj. 5. 21:34
 2/4 anonim ***** válasza:
Ugyan elvileg nem kellene annyira felmelegednie, de baja semmiképp nem lesz tőle.
2015. máj. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Tabletem volt már 63 Celsiuson is. Szerintem 55 nél nem kell aggódni teljes terhelés alatt.
2015. máj. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A clean master írt mindenfélét, inkább letöröltem.

A gyártó beépített egy olyan szenzort, ami jelzi a túlhevülést, és ha továbbhajtod, akkor egyszerűen kikapcsol.


Nem ártana hagyni pár órácskát hűlni, és a teló saját belső hőmérőjével megnézni az mit mutat.


Ha csúcsgép, akkor is előfordulhat ilyen, de ha nem, akkor a gyenge hardver miatt nem csoda.

2015. máj. 6. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!