Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Telenor, nagy méretű sim...

Telenor, nagy méretű sim kártya cseréje micro sim kártyára. Le kell adni a régi kártyát az üzletben, vagy nem szükséges?

Figyelt kérdés

Úgy alakult, hogy elhagytam a sim kártyámat. Régi, nagy méretű sim kártya volt. A jelenleg használt mobilomba micro sim való ( másoluk kártyával használom jelenleg).

Az eredetileg használt kártya egy régi telegonomban volt, de kivettem, és most nem találom. :(

Olvastam, hogy a Telenor ingyenesen cseréli a régit micro sim-re, ha az már legalább két éves ( az enyém sok- sok éve megvan). Ugyanakkor az elveszett sim kártyát 5100 Ft- ért pótolják.

Nos, ha nem vallom be, hogy a kártya elveszett, csak kérem a cserét micro simre ( úgy nem kellene fizetni) akkor be kell adni a régit? Esetleg ha beviszem egy akármilyen régi, valamilyen nem használt telenoros járttyát, észreveszik, hogy az nem az a kártya? Leellenőrzik?


2015. máj. 7. 12:54
 1/8 A kérdező kommentje:
Elnézést az elírásokért!
2015. máj. 7. 12:55
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem kell leadni de oda kell adni hogy kiszedjék a rendszerből aztán visszakapod
2015. máj. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha a te neveden volt a régi kártya akkor cserélik.
2015. máj. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Kedves második, nem az a kérdés, hogy cserélok-e, persze, hogy cserélik.

Csa az van, hogy alapesetben a nagyméretű sim kártyát INGYEN cserélik Micro sim kártyára, ha az már legalább két éves, az elveszett sim kártyát meg 5100 Ft- ért pótolják.

Na most, én elhagytam a nagyméretű, több éve meglvő sim kártyámat.

Azt akartam kérdezni, hogy muszáj-e bevallani a szolgáltatónak, hogy elveszett a kártya, nem lehet- e simán kérni, hogy cseréljék le Micro sim- re ingyen.


Az első válaszoló válasza alapján nem tudom megkerülni a dolgot.

2015. máj. 7. 22:40
 5/8 anonim ***** válasza:
Jó... Nem érted a választ... Akkor cserélik ingyen vagy elhagyott kártyát is ha a te neveden van/volt. Egyébként mivel az új kártyát aktiválniuk kell, ezért evidens, hogy a régi kártya is kellene...
2015. máj. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

De értem. :)

Megkérdeztem, ha csak egyszerűen elhagytam a kártyát, akkor 5100 Ft- ért pótolják, hiába van az én nevemen. Tehát vagy te tudod rosszul, vagy az ügyfélszolgálat.


Ha a nagyméretű kártyát szeretném Micro sim-re cseréltetni, akkor az ingyen van.


Amúgy tök fura, hogy kell a régi krtya, mert már kétszer is küldtek postán ( maguktól) új sim- et, hogy már cserélni kell, mert elavult az addig használt, és amint ezt az újat berakom, és bekapcsolom a telefont, regisztrálom is, a régi pedig nem lesz többé használható. Másodszorra akkor cserélték, amikor a pannonból Telenor lett. Akkor megoldották a régi kártya nélkül, most mem.

2015. máj. 11. 22:01
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem érted... Én nem azt írtam hogy ha elveszett akkor ingyen cserélik... Csak akkor cserélik ha a te neveden van... Legyen az ingyen vagy 5100...
2015. máj. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Én értem, hogy mit szajkózol, de mint írtam az első kommentben, nem az volt a kérdés, hogy lecserélik-e, hanem az, hogy ki tudom-e játszani, hogy ne kelljen fizetni érte.

A kérdés erre irányult, szerintem elég érthetően írtam le már a kérdésnél is, de úgy látszik, elbeszlünk egymás mellett.

Amúgy meg már nem aktuális a kérdés, mert el van intézve.

2015. máj. 13. 04:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!