Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » 2 éve vettem egy Samsung...

2 éve vettem egy Samsung telefont, kezdő okostelefon volt. Adatforgalmat kikapcsoltattuk a megvételekor a Telekomnál.2 Hónapja apám használja, erre ma felhívták, h volt 12 mb adatforgalma, amiért 10 000 ft-ot kell fizetnie. Ez hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés
2015. máj. 13. 12:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Valamit babrálhatott, és engedélyezte az adatforgalmat...baromira kell figyelni, mert ha nem, akkor ez a vége...ezt imádja a szolgáltató..

a tandíjat én is megfizettem, azóta résen vagyok.

2015. máj. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Zakathol ***** válasza:
100%
Apád sim kártyáján nem volt kikapcsolva az adatforgalom.
2015. máj. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
úgy, hogy mégis be lett kapcsolva véletlenül, és emellett a netstart is aktiválva van. azt is ki kell kapcsoltatni telekomnál, emellett biztonsági okokból esetleg a telefon beállításaiban a hozzáférési pontokat is ki lehetne törölni. akkor egészenbiztos, hogy semmilyen módon nem tudna a netre fellépni.
2015. máj. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Azt sem tudtam, h ez sim kártya függő. Egyáltalán nem értek ezekhez a dolgokhoz. De ez létezik, h 11-12 mb ennyibe kerüljön?
2015. máj. 13. 12:30
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyszerű. Gondolom apád másik kártyát/számot használ és nem telefonon, hanem a jelenleg benne lévő kártyán nem lett tiltva az adatforgalom.

Cserekor ki kellett volna kapcsolni a telefonon is a mobil adatforgalmat.


Az megint más kérdés hogy ha nem vásárolsz valami csomagot akkor brutális árakat számolnak fel az adatforgalomért.

2015. máj. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!


A csomagok (pl. ilyen a net is) nem telefon, hanem sim kártya specifikus. Az más tészta, hogy a telefonban is lehetetlenné lehet tenni a mobilnet használatát(hozzáférési pont módosítása, törlése).


Érdemes tehát a szolgáltatónál letiltani édesapád mobilnet elérését, majd a telfonban is kitörölni a hozzáférési pontokat.


A csomagon kívüli netnek borzasztó ára van, mint írták, ez esetben teljesen reális ár sajnálatos módon.


Ryo

2015. máj. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!