Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mire elég 50Mb mobilinternet?...

Mire elég 50Mb mobilinternet? Pusztán viberre elég?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdem, mert feltöltések után mindig kapok ajándékba 50 Mb internetet, de nem tudom, hogy mire elég. Még nem tudtam kipróbálni, nem sikerült az aktiválás, de ha úgy van, hogy szimplán csak viberezésre elég, akkor érdekelne.
2015. máj. 13. 18:13
 1/10 anonim ***** válasza:
csak írásra elég
2015. máj. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Én régen nyomi voltam, és nem tudtam, hogy ha elfogy az 50 Mb, akkor még van netem, csak lassabban. Azt hittem, azért külön fizetni kell. Ezért mindig vigyáztam vele, így többször is volt, hogy kibírt egy hónapot.

Azóta persze rájöttem, hogy hülye voltam, szóval a mostani netigényemre már nem lenne elég. De régen pl mindig Viber-öztem.

2015. máj. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Tengor ***** válasza:
Normál használat (szöveg + e-mail, semmi videó v. hang ) mellett max egy hétre elég.
2015. máj. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 bp1985 ***** válasza:
lassított nettel viberezek videóval. Nem azt mondom, hogy tökéletes, de használható.
2015. máj. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
hát nem sok mindenre. de gondolom csak belassítják majd szóval írásra akkor is jó lesz.
2015. máj. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszoka! Ez amúgy olyan, hogy ha elfogy az 50 Mb, akkor teljesen elmegy, nincs lassítás meg ilyenek. Csak az érdekelt, hogy mennyire elég. De ahogy látom, gyakorlatilag semmire :(
2015. máj. 14. 15:51
 7/10 Hecvid válasza:

Igazából, ha nem küldözgetsz képeket, és nem 0-24ben használod a Vibert, akkor elég.

Az hogy elfogy a mobilnet, nem jelenti szükségképpen, hogy a Viber fogyasztotta el. Rengeteg Alkalmazás van, ami ha kap lehetőséget, állandóan szívja a mobilnetet. (GPS, google play frissítések...).

Ha kikapcsolsz szinte mindent ilyet, a Vibert leszámítva, akkor (bár így is lesz minimális adatforgalmad amiről nem tudsz) annak bőven elégnek kell lennie Viberre, akárki akármit mondd. Egészséges ember nem képes annyi szöveges üzenetet írni és kapni, hogy az egy hónap alatt elfogyjon.



(a továbbiakban a vessző, csak tagolásra van)

Egy átlagos karakter, 8 bites = 1byte


1 megabyte = 1,000 kilobyte = 1,000,000 byte(vagy karakter) => Ha egy átlagos szó 5 betűs, és neked 50 megád van, akkor az 1,000,000/5*50 = 10,000,000 szó.


Ha egy ember, átlagosan 2 szó/mp-el ír, az:

10,000,000/2/60/60 = 1388.88888 óra

Ha ezt egy hónap alatt el akarod használni, az napi:

1388.88888/30 = 46.29 óra gépelés.


Ha tizen vagytok, 46.29/10 = 4.63 óra, konstans, gondolkozás nélküli gépelés mindenkinek, ami valljuk be, nem létezik :)


Ha bárki azt állítja, hogy ezt egy hét alatt, vagyis kb négyszer ilyen gyorsan elfogyasztja, csak Viberrel, az kezdjen el gépelni, és meglátja, hogy nem fog menni. Ennyi nettel, ha nem vagy veszélyesen Viber függő, képek is bőven beleférnek.


Ha valaki ez után sem hisz nekem, akkor nézze meg az adatforgalmát, ott részletezve van, hogy mi mennyir használt el. Ha több mint 50 megabyte, úgy hogy nem töltött le vele új matricákat, (nem használatról, hanem letöltésről van szó) nem küldözget túl sok, túl nagy képet és 50 mega felett van, az egy villámgépelő isten és meghajtom előtte a kalapom :D :)

2015. jún. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Tengor ***** válasza:

#7, pontosnak tűnik a számításod, de óriási hibákat vétesz. Hirtelen, amit kihagytál:

- kinek küldöd az üzenetet

- kitől kapod az üzenetet

- ellenőrzés, hogy aktív vagy-e még

- állapot lejelentés

- értesítés, hogy üzenetet kaptál

- kapcsolat felépítés


Ha már 36 másodperces pontossággal megadod, akkor ilyen alap dolgokat nem szabadna kihagyni a számításból.

2015. jún. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Hecvid válasza:

7# vagyok.

Valóban. Ezekre nem tértem ki/nem feltétlen gondoltam.

Viszont annak ellenére, hogy ezek is közrejátszanak, ezek elég kis mértékű adat forgalmat generálnak és bár igazad van abban, hogy így rossz a számítás, véleményem szerint ez nem egy olyan óriási vagy hatalmas méretű hiba. ezek sik adatok, ha gyakran is küldődnek el.


Amennyiben nem gépel az ember eszeveszett sebességgel, gondolkodás nélkül, a véleményem, hogy azok a számok, vagy legalábbis ez a szélsőséges esetben vett végeredmény, amiből több helyen direkt lefelé kerekítettem, még szerintem így is hibahatáron belül van, legalábbis a kapott időt tekintve. Ezzel a gépelési sebesség túlzással/siettséggel bőven ki van egyensúlyozva a kihagyott adatok által eltévesztett rész.


Abban teljes mértékben igazad van, hogy ezekre is ki kellett volna térnem jelen esetben...

(Elnézést a hibás adatokért)


Azonban az a véleményem, hogy ezek a hibák, csak realizálták a végeredményt, egy normális esetet nézve.


Akárhogy is, biztos vagyok abban, hogy csak szöveges üzenettel nem lehet átlépni ezt az 50 megát, akkor sem, ha hozzáveszed azokat, amiket mondtál.

2015. jún. 21. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

De okos emberek vannak itt!


Messengeren mennyire eleg 50 mb?

2022. ápr. 6. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!