Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Létezhet az, hogy a 0 (NULLA)...

Létezhet az, hogy a 0 (NULLA) voltos akkumulátor másnapra "magától" 2.8 voltos feszültséget ad le?!

Figyelt kérdés
Gondolom nem... Pedig igaz, ha nem velem esik meg el sem hiszem. Történt, hogy kezembe akadt egy Xperia J-be való (BA900) akku, Li-ion 3.6V 1800mAh a paraméterei, és hát panaszolták, hogy nem kapcsol be a teló, plusz nem is veszi fel a töltést. A töltő tesztelve jó. A készülék is jó, másik akkuval... Nosza akku kivesz, multiméterrel rámér: 0.00V a mért érték! A multiméter is jó, de mondom úgyis régen volt benne elemcsere, kicseréltem, úgy is 0V. Megmértem pár másik akkut is, és egy-két elemet, mindent remekül mért, ez az akku 0V..... Másnap: mivel nálam maradt a cucc, gondoltam rámérek (ugyanis garis az akku, nehogy úgy menjen vissza, hogy 0V aztán mégsem, bár ezt nem hittem), ÉS MIT LÁTOK?!?! 2.8V ! Ez hogyan lehetséges? Semmit sem csináltam vele, csak az íróasztalomon volt, ennyi! Adjatok tanácsot, mert ha visszaküldik gariba, hogy 0V volt benne, de már van benne 2.8V, de nem veszi fel a töltést, akkor 1. kiröhögnek 2. megmondják, hogy nem kellett volna ennyire lemeríteni... Köszi a help-et!
2015. máj. 20. 15:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kellet volna

A telefonod amikor nem hasznalod kapcsold ki nalam is ez volt :(

2015. máj. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem, arra gondolsz, hogy a teló leszívta az akkut... Oké, legyen, frankó, 0V. Na de ki lett véve a telóból (ugye megmértem a 0V-ot), és KINT MARADT AZ ASZTALON (az akku), és másnap délután 2.8V-ot mértem benne! Ez hogyan lehet?!
2015. máj. 20. 16:13
 3/3 Vortrex ***** válasza:
Azért ez nem egy olyan nagy mágia, ha pár órát békén hagysz egy akksit, képes összeszedni magát egy kis időre
2015. máj. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!