Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért úgy gyártják a telefonok...

Miért úgy gyártják a telefonokat, hogy ha a zenét fülhallgatón hallgatjuk maximum hangerővel, akkor ártalmas legyen a fülnek?

Figyelt kérdés

2015. máj. 23. 10:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Mindenki a saját felelősségére állíthatja be a hangerőt.

A Sony telefonokban biztosan, de talán a többi esetében is, nem tudom sajnos, kiírja egy bizonyos hangerőszintnél, hogy ha feljebb állítod, ártalmas lehet a hallásra. Hogy megfogadod-e a tanácsot, az rajtad áll.

Nem tudom, próbáltad-e, de ha gépre dugod a fülhallgatót, sokkal hangosabb.

Egyébként pedig, személyes tapasztalataim alapján, fülkímélő hangerőn utazás közben nem hallani túl sok mindent, pláne, ha egy olyan fülesről van szó, ami nem szigetel és a külső zaj is beáramlik.

2015. máj. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Minden fejhallgatónak más az érzékenysége. Ugyan az a kimeneti jel, egész más hangnyomást okoz ha egy fülbedugós vacakra vagy egy open air fejhallgatóra van dugva
2015. máj. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Titusztitusz válasza:
Hát...Nekem a személyes tapasztalatom az az, hogy a dolog inkább fordítva van...(Erre amúgy állítólag EU-s törvény is van...Mármint arra, hogy a fülhallgatók hangereje nem léphet át egy meghatározott értéket, ami érték túllépése már károsítaná úgymond a delikvens hallását...)
2015. máj. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem volt régebben egy mp4 lejátszóm, ami max hangerőn is elég halkan szólt, nem tudta elnyomni a buszon a hangokat. Vissza is vittem pár nap után, hogy valami baja van, de az eladó azt mondta, hogy ha elolvastam volna rendesen a papírját, akkor láttam volna, hogy azért nem hangosabb, mert az EU-s szabvány szerint ez a megengedett maximális hangerő, ami még nem károsítja a dobhártyát. Később megnéztem, tényleg benne volt a tájékoztatóban. Vettem hozzá egy jobban szigetelő fülest, és úgy már jobb volt.

Most már telefonon hallgatok zenét, de az enyém is (Samsung) kiírja, hogy bizonyos hangerő felett káros, és nem is megyek az fölé.

2015. máj. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bár csak úgy gyártanák.
2015. máj. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én mindig minimum hangerőn hallgatom.
2015. júl. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!