Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyik töltővel lenne jobb...

Melyik töltővel lenne jobb tölteni, ha nincs meg az eredeti töltője?

Figyelt kérdés

Egy Samsung Galaxy Ace S5230i, 1350 mAh-ás és nincs meg a töltője. Most ideiglenesen feltöltöttem a Sony Z1 Compactom töltőjével, de találtam még egy Alcatel OT 815D-hez tartozó töltőt is.


A Sony 2300 mAh-ás és a töltőjére ez van írva:

Input: 100-240 VAC ~ 250 mA 50-60 Hz

Output: 5.0 VDC = 1500 mA


Az Alcatel (ha minden igaz) 850 mAh-ás, a töltőn:

Pri: 100-240 V ~

50/60 Hz 150 mA

SEC: 5.0 V = 550 mA


Nyilván az eredetivel lenne jobb tölteni, de most egy ideig ezek közül valamelyikkel tudnám tölteni. Én úgy hallottam, hogy, ha nagyobb kapacitású aksihoz való töltővel töltöm akkor tönkre mehet a telefon aksija, viszont ha kisebbel akkor nagyon lassan tölti fel és a töltő mehet tönkre.



2015. máj. 28. 18:57
 1/1 anonim ***** válasza:
Azzal töltöd amelyikkel jól esik :) Semmi baja nem lesz, a telefonnak 5v kell, ha a töltőnek nagy a teljesítménye, és a telefon nem tud annyit felvenni, akkor nem fog. De baja nem lesz. A kisebbel is 2 óra alatt feltölt (az OT töltőével), szóval elég az is.
2015. máj. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!