Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan kell a Sony Xperia E...

Hogyan kell a Sony Xperia E okostelefonban belépni a recovery módba?

Figyelt kérdés

Ne mondjátok hogy hangerő fel, home gomb plusz power gomb, mert a home gomb még csak nem is gomb, hanem érintős..

És így nem működik.



2015. máj. 30. 18:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Ez ugyan nem E, hanem L, de valószínűleg az E is ugyanígy működik!

[link]

2015. máj. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Valószínűleg?

Nekem ha lehet konkrétumot írj légy szíves, mert a telefon nem az enyém, hanem az unokatesómé, és neki próbálok segíteni, mert neki nem megy, de nincs nálam a telefonja, holnap találkozom vele.

2015. máj. 30. 19:06
 3/20 anonim ***** válasza:
2015. máj. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Nagy segítség, mondhatom..

Már egy csomó oldalt megnéztem a találatok közül. Szerinted miért írtam ki a kérdést?

2015. máj. 30. 22:23
 5/20 anonim ***** válasza:

1. Csak akkor tudsz belépni a recovery-be ha van rajta.

Függőn biztos nincs, függetlenen talán van, de az csak gyári, szóval ott kb semmit nem tudsz csinálni.

2. Csak pár variáció léphet szóba:

-Amikor bekapcsolod, és megjelenik a Sony/Xperia logó akkor nyomkodod a hangerő minuszt

-Ugyanaz csak nem nyomkodod, hanem nyomva tartod.


Ez a kettő, ha egyik se akkor megpróbálhatod a hangerő plusszal,


Ez max 4 újraindítás, nem fogsz belehalni!

Ha sehogy se lép be, akkor nincs. Neked kell rá tenni pl CWM-et, vagy TWRP-t, vagy ami elérhető rá.

2015. máj. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Én a telefonomra a cwm-et a recoveryből telepítettem, miután rootoltam na találd ki honnan: a recoveryből.

Akkor már csak azt kéne elmomdanod kérlek hogy hogy rootoljam és hogy pakoljam rá a cwm-et.

2015. máj. 31. 16:11
 7/20 A kérdező kommentje:

Amúgy én azt hittem hogy minden androidos telefonon van recovery..

A függetlent azt úgy értetted hogy kártyafüggetlen? (nem hiszem.. Ennek nem sok köze van ehhez hogy a készüléken van-e recovery)

2015. máj. 31. 17:17
 8/20 anonim ***** válasza:

"Én a telefonomra a cwm-et a recoveryből telepítettem"

A CWM maga a recovery o_O


"miután rootoltam na találd ki honnan: a recoveryből.

Akkor már csak azt kéne elmomdanod kérlek hogy hogy rootoljam és hogy pakoljam rá a cwm-et."

Ez a mondat meghazuttolja önmagát o_O


--------------


CWM egyiken sincs, de ha független (igen kártyafüggetlen) akkor ott betudsz lépni a bootloader-be bootolás előtt, és ott betudsz menni a GYÁRI recovery-be.


Tényleg nem sértésből, de te nagyon kevered a dolgokat.

2015. máj. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

A gyári recovery is recovery. És én arra gondoltam hogy a gyáriból rootoltam a telefont (ami egy S Advance volt, és azt nem tudom hogy független volt-e, telenornál vettük, és szerintem 20-as kártyán kívül más nem lett volna jó bele. De ha azt mondod hogy a független telefonokon van recovery akkor fogalmam sincs), és az után telepítettem fel a gyáriból a cwm-et. Arra még kíváncsi lennék hogy mi hazudtolta meg abban a mondatban önmagát.

Elismerem hogy nem vagyok android szakértő de én úgy gondolTAM hogy jól tudtam amit tudtam.. :/

2015. máj. 31. 18:48
 10/20 anonim ***** válasza:

"miután rootoltam na találd ki honnan: a recoveryből.

Akkor már csak azt kéne elmomdanod kérlek hogy hogy rootoljam és hogy pakoljam rá a cwm-et."

Azért mondtam hogy meghazuttolja magát a mondat, mert írod hogy rootoltad, és utána kérdezed hogy rootoljad :D


Lehet azon a samsungon volt alapból recovery, de Sony-n nincs. Legalábbis nekem már 4 Sony-m volt, egyiken sem volt. Most M2-m van, azon se volt alapból gyári recovery, nekem kellett gépről feltenni a CWM-et egy install.bat-al. Nem nagy dolog, elindítottam gépen, a telót bedugtam, és a gépen rámentem hogy install.


Visszatérve, azon az Xperia E-n alapból kb biztos nincs. Viszont XDA fórumon rákerestem, és zárt bootloaderre nem találtam CWM-et, TWRP-t.

Ha nyitott bootloadered van, vagy nyitható és kinyitod (garancia vesztés) akkor tessék: [link]


Ha a telefon kártyafüggő, akkor nem lehet bootloadert nyitni, mert a szolgáltatók zárják. Gondolom azért hogy ne lehessen könnyen itthon függetleníteni a telót, vagy ilyesmi.

2015. máj. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!