Ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés

Valaki töltött nekem véletlen pénzt a kártyára, és fel is hívott jó idegesen hogy akkor töltsek neki is, és akkor kvittek vagyunk.


Az a helyzet hogy ez egy olyan szám amit nem használok.

Ha nem töltött volna, akkor 1-2hónap és kivonták volna a forgalomból. Régi teló, azért cseréltem simet mert rendesen meglett karcolva a sim kártya,

és nem akartam hogy egyszer csak felmondja a szolgálatot. De még működik.

15.000 ft-ot töltött rá.


Felhívott aki véletlen töltött nekem, elmondtam neki hogy mi a helyzet, és hogy anyagilag sem tudnám megengedni magamnak egyetem mellett, ahol épphogy

kijövök a hónapok végén, de követeli hogy töltsek neki is annyit vissza.. A végén elég goromba (és szépen fogalmaztam) hangnembe beszélt velem,

azóta nem veszem fel a telót.

(Sőt beállítottam hogy ne is jelezze ki ha hív)


Ha nem töltöm neki vissza, akkor feljelenthet?

(Elvileg azt mondta h a szolgáltató lerázta, de szerintem kamuzott, be se mert menni mert mondott minden hülyeséget, szerintem csak telefon szájhős)

Illetve ha én ezt a pénzt lebeszélem/elköltöm, de ő majd mégis bemegy a szolgáltatóhoz, de addigra én már elköltöttem,

akkor a szolgáltató követelhet rajtam 15.000 ft-ot?


2015. máj. 31. 12:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Nyilván illene visszadni, mindazonáltal tényleg vicces helyzet a kidobás előtti kártyával, hogy egyszer csak van 15000 tartozásod :)


Javaslatom: próbálj lakcímet kérni tőle és küld el neki a sim kártyát postán, akkor elhasználhatja és neked sem kellene előteremteni 15 ezret a semmire. Nyilván nem fog lakcímet adni, hisz a saját kártyáján akarja látni a feltöltést, de jobb nem jut eszembe :)


Feltéve, ha igaz amit írtál, mert ha a karcok miatt kártyát cseréltettél, akkor nem a régi számodat kérted rá? Szóval ez is érdekes :)

2015. máj. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az a sim kártya amire töltött normál méretű, az új telómba viszont Micro sim kell, tudom át lehet méreteztetni a régit, de amikor vettem az új telót akkor adtak ingyen egy micro sim kártyát, és inkább azt használtam, hisz kb csak a családnak meg 1-2 embernek kell megadni az új számot, és ugye ez nem karcos.

A karc amúgy nem csak a műanyag részén van, hanem ott a közepén is, ezért döntöttem úgy hogy akkor használom inkább az új simet az új telóba.

Amúgy lehet kérni sim cserét úgy hogy megmarad a szám?

Ezt nem tudtam.


Amit mondtál az nem rossz ötlet, felhívom és elmondom neki hogy akkor elküldhetem egy borítékba, már ha megadja a címét.

2015. máj. 31. 13:54
 3/5 anonim ***** válasza:
További javaslatom: legyél udvarias, korrekten vázold az ajánlatod, értesd meg vele, hogy nem akarod lenyelni a pénzét és szeretnéd visszaadni a feltöltést, de a helyzeted miatt pillanatnyilag csak így tudod felajánlani a számára. Ha ő hőzöng, te akkor is maradj udvarias. És természetesen rögzítsd a beszélgetést.
2015. máj. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Clairvoyant ***** válasza:
Téves tranzakcióért a tranzakciót indító személy a felelős, minden esetben. Jófejségből vissza lehetne adni, de ha neked ez semmiképpen nem fér bele, akkor így járt. Legközelebb majd odafigyel.
2015. máj. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Felhívtam, belement abba hogy elküldöm neki.
2015. máj. 31. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!