Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan kell az ilyen telefonsz...

Hogyan kell az ilyen telefonszámokat értelmezni? (többi lent)

Figyelt kérdés

Az egyik óvodát szeretném felhívni (legyen most a neve Nagyfa óvoda), aminek tegyük fel a weboldalán az alábbi telefon szám szerepel: 111-2233


Az addig oké, hogy telefonszám elé bebiggyesztek egy"06"-ot, de mi a következő tag? Arra gondolok, hogy pl. egy magánszemély telefonszámánál ott van, hogy pl. 20-as száma van, 70-es hívószáma van vagy 30-as attól függően, hogy melyik szolgáltatónál van telefonja.

De mi a helyzet az olyan típusú telefonszámoknál, mint amilyen pl. a Nagyfa óvodáé?

Ez a két próbálkozásom sikertelen volt:

111-2233 (simán a megadott számkombinációt megadva)

06/111-2233 (06-tal)


Nagyon szépen köszönöm előre is a válaszokat! (A szüleim nincsenek most otthon, és munka közben nem is veszik fel a telefont, ezért nem tudom tőlük megkérdezni, de nekem sürgősen fel kéne hívnom egy óvodát.)



2015. jún. 8. 16:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Nos, ilyen szám nincs.

Vonalas szám lenne, de akkor kell a körzet is, ami Budapest esetében ugye 1-es + 7 számjegy. Vidéki számoknál 6 számjegy.


Szóval valszeg lefelejtették a körzetszámot.

2015. jún. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
De ha elküldöd az ovi linkjét, akkor többet tudnék mondani.
2015. jún. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Hát, nem tudom, mert megnéztem egy összefoglaló hivatalos oldalt is (Ferencváros weboldalát), és ott is mindenhol ilyen formátumú telefonszámok vannak.


De egyébként a Csudafa óvodáról lenne szó.

Ezen a linken a térkép alatt rögtön a legelső:

[link]

2015. jún. 8. 17:12
 4/6 anonim ***** válasza:

Bevett szokás (bár a miértjét nem tudom) hogy budapesti vezetékes számok elé nem írják ki a 061-et.

Tehát ha bárhol úgy látsz telefonszámot hogy csak hét db számjegy van, akkor 061+ a hét számjeggyel tárcsázod.


Bár vidéki számok esetében ritkán fordul elő, de előfordulhat hogy csak a 6 számjegyet adnak akkor az adott város körzetszáma kell elé.

Tehát ha pl veresegyházi iskolát akarsz hívni, de a honlapon csak így szerepel a szám hogy Tel.: 123-456

akkor megkeresed Veresegyház körzetszámát ami 28, akkor 0628-123-456 számot tárcsázol.

2015. júl. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Neuhauser László ***** válasza:
Ha budapesti telefonszám, akkor 06-1-111-2233
2015. júl. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Utolsó kettőnek köszönöm, végre választ kaptam a kérdésemre. :)
2015. júl. 19. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!