Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Megkaphatom a szolgáltatómtól...

G.norbi92 kérdése:

Megkaphatom a szolgáltatómtól a saját telefonom cellainformációit vagy tényleg csak a hatóságnak adhatnak ki ilyen információt?

Figyelt kérdés

Egy vad hétvégi buli után sikerült elveszítenem a telefonomat. Elég értékes volt ahhoz, hogy ne hagyjon nyugodni a dolog. Annyit tudok róla, hogy külterületen veszhetett el, ezért gondolom még nem is találta meg senki. Sajnos az elvesztés előtti éjjele már csak 20% körüli töltöttségű volt az akksija így már le is merült. Másnap hívni tudtam még aztán egy idő után már azt sem.


Bementem a szolgáltatóhoz ahol azt mondták, hogy csak a rendőrségnek adhatnak ki ilyen információt. Valóban igaz ez, vagy csak nem akarnak foglalkozni a dologgal? Nekem csak a legutóbbi helyzetére lenne szükségem amikor hálózaton volt. 99%, hogy még most is ott van.



2015. jún. 9. 18:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen csak a rendőrségnek adhatnak ki.

Azonban mind iOS, Android, és Windows Phone rendszerű készülékeknél alapértelmezetten be van kapcsolva a lopásvédelem szolgáltatás, interneten keresztül lekérdezhető a pozíciója.

2015. jún. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Lekérdezhető lenne egyrészt ha be lenne kapcsolva maga a telefon, másrészt ha be lenne kapcsolva a mobilnet. Próbáltam, de sajnos nem jártam sikerrel. Mire géphez jutottam meg eszembe jutott ez a dolog addigra lemerült, így bukott a dolog. :/
2015. jún. 9. 19:19
 3/4 anonim ***** válasza:

A szolgáltató alapvetően ellenérdekelt abban, hogy megtaláld a készüléked, slussz. Ha megtalálod, nem veszel másikat.

De ha tudnád, hogy mely cellában volt, akkor már csak 1-20 km2-t kellene átfésülnöd :)

2015. jún. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ha ez komolyan így van akkor semmi értelme a dolognak. De én eddig úgy hallottam, hogy ez a cellainformáció elég pontos adat. Több adótorony adataiból számítja ki a háromszögeléshez hasonló módszerrel, hogy hol lehet a telefon...
2015. jún. 9. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!