Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért kéri az Instagram a...

Miért kéri az Instagram a telefonszámomat? Másnak is volt ilyen?

Figyelt kérdés
3 éve van instagramom, de most akarja elkerni a telefonszámot,hogy küld valami kódot. De nem merem megadni mert eleg furcsa,hogy csak most kèri el, viszont így semmit nem tudok rajta csinálni ha nem adom meg. Másnak is volt ilyen?

2015. jún. 21. 09:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne parázz ez az Instagram, nem pedig egy anoním vállalat. Ha elkéri a telefonszámodat hogy valami kódot küldjön, akkor jó oka van rá. Ha elolvasnád a részleteket is akkor rájönnél, hogy egy megerősítő kódot küld, amit majd az alkalmazáson belül kell megadnod, és ezzel bizonyítod hogy valóban tied a fiók. Nem kell neki vissza SMS-ezni és nem fog telefonszámlát csinálni neked. Ez az instagram biztonsági funkciója
2015. jún. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Én ma töltöttem le, és nekem is kéri a telefonszámomat. Bírtam, de nem kaptam még a kódot. Nem bírom használni.
2015. jún. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
# Beírtam, de nem kaptm meg a kódot.
2015. jún. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Kutyus70 ***** válasza:

Első hozzászóló... Miért ne parázzon? Nekem ugyan van Instagramom már vagy 3 éve. Amit Te írsz, hogy ez a felhasználó biztonságát szolgálja egyszerűen baromság. Elmondom neked, hogy amennyiben van egy nagyon erős jelszavad, mondjuk nagy és kisbetűk kombinálva és számok, plusz pár egyéb jel, például egy-két ilyen, hogy '"+!%/= akkor a büdös életben nem találják ki, nem törik fel, és nem is fejtik vissza semmilyen hacker szoftverrel. A hackerek amúgy sem az Instagramra kíváncsiak, semmi hasznuk a szelfikből és semmi másból amit ott találhatnak. Szóval ez a telefonszám kérős dolog egy hatalmas szemétség, amit bárki kitalálhatott, (NSA, vagy akár a internet- vagy mobil szolgáltatód). Ez szolgálhat bármire nekik, kémkedés, vagy egyszerűen arra, hogy aztán képeid és egyebek alapján kikémleljék az érdeklődési körödet, és reklámokkal, "üzleti ajánlatokkal" zaklassanak, bombázzanak. Egy régi telefonszámomat én is folyton megadtam ilyen helyeken, aztán el nem tudtam képzelni miért hívnak állandóan bankok, biztosítók, nyelviskolák, "karitatív szervezetek", egészségügyi központok, de még a Heim Pál gyerek korház is felhívott, és szinte erőszakosan mint a csövesek kértek, hogy "segítsek" valamilyen pénz összeggel... és persze sorolhatnám, hogy hányan és kik hívtak még. Eleinte nem értettem hogyan lehetséges ez, hiszen a tel.számom titkosítva volt, és még az adatvédelmi nyilatkozatnál is berakattam a pipát a szolgáltatómmal. (ez azt jelenti, hogy a szolgáltatom harmadik félnek nem adhatja ki a telefonszámomat) A végén ott tartottam, hogy szabadidőmben egy órát nem tudtam aludni csak ha kikapcsoltam a telefonomat vagy repülőmódba raktam, mert tuti csörgött valami reklámügynök vagy csaló. Aztán eszembe jutott, hogy nem a szolgáltatóm a bunyó emiatt, hanem én voltam hülye mert megadtam a számomat neten egy csomó olyan regisztrálásnál, ahol az Instagramhoz hasonlóan "le akarták ellenőrizni a hitelességemet" vagy éppen "biztonsági kódot" akartak küldeni nekem, amit vagy megkaptam vagy nem... Azóta már másik számom van, és nem adom meg sehol. Mostanában még a Facebook is kéri néha, nem kötelező, de úgymond "erősítené a profilom biztonságát" mert ha illetéktelen próbálna belépni akkor értesítést kapnék azonnal. Kösz de nem kell. Nem 12345 a jelszavam, sőt, van annyira erős, hogy nincs az a koponya aki kitalálná, de még egy nagyon profi hackernek is rengeteg idejébe és energiájába kerülne feltörni, ezért nem is fog vele foglalkozni, inkább tovább lép és keres egy könnyebb áldozatot magának.

Visszatérve az Instagramra én azt mondom senki ne adja meg a telefonszámát.

2016. ápr. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!