Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha egy ismeretlen számról...

Ha egy ismeretlen számról hívnak valakit, akkor kinek kell előbb bemutatkoznia? A hívónak vagy a hívottnak?

Figyelt kérdés
2015. jún. 23. 09:38
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%

Én olyankor csak annyit mondok: Igen? Tessék? :D

Kivéve, ha hívást várok és gyanítom, hogy az lesz az.


De jártam már úgy régen, hogy bemutatkoztam, aztán letették. Meg úgyis, hogy kérdezték, kivel beszélek? Mondom: Én kivel beszélek? Mondta a nevet, meg hogy kit keres, de mondtam, hogy itt nincs ilyen. Erre letette köszönés meg bocsi nélkül.

Na ezért mondok csak annyit, hogy Igen? tessék? :D

Szóval mutatkozzon be ő előbb, én úgy vagyok vele.

2015. jún. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
23%
Olyan, hogy "kell", nincsen. Mindenkinek vérmérséklete szerint.
2015. jún. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a másik fél mutatkozzon be. ő ugyanis elvileg tudja, hogy kit hívott. én is már csak azért sem mutatkoznék be előrem ha hívnak, mert ahogyan az előttem szóló írja, sokan szimplán csak arra kíváncsiak, tényleg én vagyok-e az a személy, és ha igen, akkor vagy szó nélkül leteszik, vagy eljátszák, a jaj bocsánat, téves dolgot. :D
2015. jún. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A hívónak kell(ene) bemutatkozni.
2015. jún. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
In úgy tanultam, hogy mindig a hívónak illik bemutatkozni, függetlenül a számkijelzéstől.
2015. jún. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én ismeretlen szám esetén azt szoktam mondani, hogy halló. Elvileg a hívó fél tudja ki vagy, hiszen valamiért telefonál neked. Ha téves, akkor meg felesleges lenne megadni a nevem.
2015. jún. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én, ha látom ki keres, a vezetéknevemet vakkantom a készülékbe, mikor felveszem. Általában a tiltott számkijelzéses hívókat fel sem veszem, vagy annyit mondok:

- Állambiztonsági Hivatal, TESSÉÉÉÉÉÉK

2015. jún. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
48%

Klasszikus (vezetékes telefonálás) esetben egy hívott félnek mindig illene bemutatkozni, amikor felveszi a telefont, mire a hívó fél is bemutatkozik, ezek után lefolytatják a beszélgetést.


Én mindig bemutatkozom (megszokásból) és erre tanítom a gyerekeimet is (az illem miatt).


Azonban azt is okosnak tartom, ha valakit akit mobilon felhívnak, nem mutatkozik be, hiszen egy mobilszám személyhez van hozzárendelve, így elvileg nem lenne kötelező bemutatkozni,

- mivel a hívónak tudnia kell hogy kit hívott

- és (főleg) mivel sokféle fajta átverést és ross szándékú telefonálgatást is el lehet kerülni akkor ha a hívott fél nem mondja meg a nevét egy vadidegennek.


Szóval a gyerekeimnek azt tanítom hogy ne úgy vegyék már fel a telefont, hogy "HallóTessék!" hanem normálisan

De neked azt javaslom hogy ne mutatkozz be a telefonba, ha téged erre nem tanítottak.

2015. jún. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
64%
Nem értem mi a baj a hallóval, tipikusan telefonálásra kitalált köszönési forma.
2015. jún. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%

Igen, van egy illem mely szerint a hívott félnek azonnal be kellene mutatkoznia, de az egy teljesen más világban/korszakban született.


Mivel a hívó fél elvileg tudja, hogy kit hívott, ő szólít meg és ő akar valamit, én úgy vagyok vele, hogy vágjon bele ő kb így:

"X.Y. vagyok és X.Y-t keresem ilyen és olyan üggyel kapcsolatban."

És ezt lehet folytatni azzal, hogy igen, én vagyok az, vagy hogy adom az illetőt. Vagy meg lehet mondani, hogy sajnos rossz számot tetszett hívni.

2015. jún. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!