Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen telókban van mobilfény?...

Milyen telókban van mobilfény? Különbség vaku és mobilfény között, melyik a jobb?

Figyelt kérdés
Nekem olyan telefonom volt amiben volt mobilfény, és én rendszeresen használtam. Milyen telefonokban van ilyen? Az újabb fajtákban miért nincs? És a vakusak jobbak? De azokkal nem lehet állandó fényt produkálni, nem? Köszönöm a válaszokat!
2010. márc. 2. 14:20
 1/1 anonim ***** válasza:

.



Mobilfény: Van benne egy led. Egyszerű módszerrel vezérelhető, viszonylag kis fogyasztású. Messzire nem nagyon biztosít jó megvilágítást, max 1 méterre megoldás.


Vaku: Van benne egy gázkisülő cső. Mivel a működtetéséhez magas feszültség szükséges, ezért van benne egy transzverter elektronika, ami feltölt egy kondenzátort a cső átütéséhez közeli feszültséggel, majd egy segédelektródán keresztül indít egy kisülést, amitől a cső teljes hosszában ionizálódik a benne lévő gáz, fényjelenség kíséretében. A kisülést úgy időzítik, hogy a kép készítése pillaatában legyen a legjobb intenzitása. Ehhez hely kell, és nagy kondik, valamint jó szigetelések. Sokat fogyaszt, így nem építik mobilba.

2010. márc. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!