Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért próbálják elhitetni a...

Miért próbálják elhitetni a néppel, hogy ha "többmagos" a teló, akkor tuti, hogy jobb?

Figyelt kérdés

én speciel nevetségesnek tartom, 8 magos chipet beletesznek olyan telefonba, ami androidos és 1 GB RAM van csak.


ez olyan mintha kis polskiba erőltetnék a turbó motort.


1 GB RAM mellett marad 2-3 száz megabájt, ami kb semmire sem elég, minden appot letilt a háttérben, hogy amit előtérben használsz maradjon RAM.


és jönnek az aranyos jelenségek, mint pl a háttérben futó zenelejátszó megállása, meg folyamatos ujratöltések


értem én, hogy memóriát drágább gyártani, mint processzort, de akkor sem kéne hülyére venni az embereket


2015. júl. 12. 12:39
 1/9 anonim ***** válasza:
hát ameddig vannak emberek, akiknek el lehet adni, addig miért ne? sokan azzal sem foglalkoznak, hogy milyen az a SoC...csak nyócmag, aztán már el is vakítja, rohan megvenni.
2015. júl. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 dirtboy ***** válasza:

mindennel így van,mindent úgy marketingelnek hogy át legyél b@aszva és elhidd mennyire hiper szuper a termék és hogy az elődtől /ha van/ sokkal jobb.

az emberek nagy része nem ismeri a telefonokat,nagyon könnyű dolguk van.

2015. júl. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A marketinggel etetett birka ennek megfelelően a számokra gerjed, de hogy elolvasson 3 cikket, az már számára "mission impissibile". Lásd pl. itt is mindennapos igény, hogy sok legyen a megapixel, mert attól jó a képminőség.
2015. júl. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

...És így működik a világgazdaság.


Amíg a pénz létezik, nem fog változni semmi.

2015. júl. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez még a jobbis eset, láttam már négymagos mobilt 256 mb ramal, a Lenovo gyártott ilyet:

[link]

2015. júl. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

hát van ez a samsung j1, 512 mega ram, android 4.4


nekik is volt pofájuk kiadni egy ilyet?


akkor kinek ne lenne?:D

2015. júl. 19. 19:22
 7/9 anonim ***** válasza:
Gondolom te is láttad, hogy ezen az oldalon sokan jó mobilnak tartják , a hozzá nem értőket átverik vele, nem is kicsit
2015. júl. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez azért nem teljesen igaz. PL: vannak jó négy magosok egy giga rammal az 256 meg ram meg az 512 az 2015ben vicc kategória és általában a mediatek csippel szerelt olcsó hús kapja meg mert azok a alsó réteget célozzák.

viszont ha egy gyártó a stock androidot jól optimalizálja ügyesen megoldja a memória kezelést nincsenek ilyen gondok. IOS például olyan remük van optimalizálva hogy máig csak két magos processzorokat használnak. az android viszont igényli a több magot. egyenlőre 4-nél több nem kötelező

sony általában az alsóbb házba is tűrhető telefonokat gyárt de a samsung némelyik cucca siralmas. ezen a piacon is érvényes hogy olcsó húsnak híg a leve. Tudatlanok is mindig voltak és mindig is lesznek.

2015. júl. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Moto g masodik generáciosat aldották, megneztem, lattam h 2-3 szaz mega van szabadon, innentol kosz, de nem :/
2015. júl. 21. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!