Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mire jó (és kell-e) a SIM kártya?

Mire jó (és kell-e) a SIM kártya?

Figyelt kérdés
2015. júl. 17. 12:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A SIM kártya a te egyedi azonosítód, amit a készülékbe helyezve elérhetővé válsz mindenki számára aki ismeri a te "azonosítód". Ha csörög a telefon, azon "keresztül" beszélsz. Igen, kell, mindenképp.
2015. júl. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
az elsőnél a pont
2015. júl. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
az előfizetési adataidat tartalmazza (telefonszám) az egyenlegedet ezen keresztül éri el a szolgáltató, ezen ketesztül kommonikál aszolgáltató a készülékeddel, (térerő), névjegyzéke tárolhatsz rajta.
2015. júl. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A simen keresztül tudsz bármelyik szolgáltatóval kapcsolatba kerülni. Ha nincs kártya,nem tudsz telefonálni.
2015. júl. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat - valami ilyesmit sejtettem én is! Kiegészítve a kérdésemet: tegnap vettem egy NOKIA készüléket, már használtam –tehát működik. Ennek ellenére az olvasható, hogy nincs SIM kártya!
2015. júl. 17. 17:45
 6/11 anonim ***** válasza:
Ezt bővebben, ha lehet.Mire használtad? Telefonáltál vele?
2015. júl. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"az előfizetési adataidat tartalmazza (telefonszám)"


Akarsz fogadni, hogyha azt mondom, hogy nem? Illetve nem feltétlen. Láttál már olyan telefont ahol van olyan menüpont, hogy saját telefonszám beállítása?

A telefonszámod nem más mint egy msisdn-nek hívott számsorozat ami a HLRben ( mondjuk azt, hogy ez egy előfizetői adatbázis ) a msisdn számot hozzárendelni egy IMSI számhoz, ami nem más mint a SIM kártyádon is lévő azonosító. Szerinted, hogy tarhatod meg a régi telefonszámod új SIM cserénél?



"ezen ketesztül kommonikál aszolgáltató a készülékeddel, (térerő)"


Ejha...Rádiós SIMről még nem hallottam. Pontosan fogalmazva: A SIM kártyát használja a hálózat az előfizető azonosítására.


"A simen keresztül tudsz bármelyik szolgáltatóval kapcsolatba kerülni"


Őőőő...nem. Azzal tudsz akivel roaming szerződése van szolgáltatódnak, illetve nyiltán a saját szolgáltató hálózatára tudsz regisztrálni. Pont ez a SIM egyik lényege. Csak segélyhívást tud kezedeményezni idegen hálózaton...de ahhoz még SIM sem kell.


"Kiegészítve a kérdésemet: tegnap vettem egy NOKIA készüléket, már használtam –tehát működik. Ennek ellenére az olvasható, hogy nincs SIM kártya!"


Igen, segélyhíváshoz valóban nem kell SIM. Ha csak nem valami ősrégi CDMA telefont használsz és éppen nem USAban vagy akkor meg kell bizony SIM kártya is.

Nem tudom hol történt ez az esemény, de egészen biztosan nem Európában - mármint ha SIM nélkül sikerült regisztrálni egy mobil hálózatra.

2015. júl. 18. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

egy szóval sem állítottam, hogy a telefonszámot tartalmazza. egy egyedi azonosítót tartalmaz, amit a szolgáltató hozzárendel a telefonszámhoz. ( a bankkártyák is így működnek).


simkártya nélkül meg nincs hálózat. akármilyen okoska is vagy, ha nem képes a telefon közvetlenül műholdas hívás kezelésére ( ritkák és drágák azok a készülékek) akkor nem tudod használni.

a segélyhìvás más dolog, a hivatalos segélykérő számokat eléri, ha akármelyik szolgáltatónak lefedettsége van a tartózkodási helyen. (ennek nem a profitszerzés, hanem adott esetben az életmentés a célja)

2015. júl. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"egy szóval sem állítottam, hogy a telefonszámot tartalmazza."


Akkor ez mi, olvasd már el előzőleg mit írtál:

"...az előfizetési adataidat tartalmazza (telefonszám)..."


Amit meg utána leírtál azt én már leírtam :)


"simkártya nélkül meg nincs hálózat"

Ezt is leírtam. A segélykérő hívásnál is távközlési hálózatot használod csak nincs meg az autentikációs eljárás. ( helyesebben: más metódus van )


Egyébként észrevetted, hogy magadnak írsz ellen és engem ismételsz mint egy papagáj? :)


"akármilyen okoska is vagy"

Hát erre csak azt tudom írni, hogy hivatalból vagyok ilyen. Távközlési hálózatokkal foglalkozom.

2015. júl. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
szerinted miért csak zárójelben van ott, h9gy telefonszám?
2015. júl. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!