Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Xperia z1 compact, megérné...

MarokitySzabolcs kérdése:

Xperia z1 compact, megérné frissíteni?

Figyelt kérdés
Most 4.4.4 van rajta. Sok embert kérdeztem, sok vidit is néztem róla, mindenki azt mondja, hogy megéri. Nekem a legfurcsább a lollipopba xperia-n az új lenti 3 gomb és az asztal. Szerintetek akkor megéri frissíteni?

2015. júl. 19. 00:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Fingom nincs, de ilyen telefont akarok venni.

Meg vagy vele elégedve?

2015. júl. 19. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A hangerő szabályzás és a rezgő mód el van rontva, de a többi frissítés szakható. Szerintem lassabb lett a GUI kezelhetősége. Meg néhány funkció hiányzik, főleg biztonság terén, de most nem fogom downgrade-elni. Inkább szokom. De nekem kit-kat jobban tetszett.
2015. júl. 19. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
#1-es K*****ott jó telefon:D k***a erős, jó a kamerája meg minden. Egyetlen baj nekem az, hogy ha nagyon sokat játszol elkezd melegedni. De ha utánanézel, ez nem probléma, mert akkor bekapcsol magától valami hűtést vagy nemtom:D De az a lényeg, hogy VEDD MEG MERT ENNÉL JOBB TELEFONT ÉN MÉG NEM HASZNÁLTAM:d
2015. júl. 19. 09:43
 4/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a kamerája pocsék, a hangja közepes, de a proc/teljesítmény jó.
2015. júl. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha már z1 compact, akkor érdemes a z3 compacton is gondolkodni. Nem annyival drágább, mint, amivel többet tud.
2015. júl. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok, kössz a válaszokat.

Engem a kamera nem érdekel, ahogy a hang se.

Inkább az, hogy amit írtál, jó a proci, jó konstrukció.

Ami még nekem fontos, hogy 16 gigás a tárhely.

Az adatot a tárolón gyorsan kezeli?

Tehát most egy Arc-m van, az olyan, hogy rádugom a gépre, aztán egyenként tölti be szinte a mappakat, de előtte a V630 is ilyen volt.

Másrészt a füles milyen?

Mert az ARC-é hibátlan, nagyon jól szól, igazi basszus.

Kb nekem ennyi a fontos, hogy jó legyen a füles, a másik meg, hogy gyors legyen.

2015. júl. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
A fülese is nagyon jó!! Mondjuk én vettem egy JBL-t, az jobb, de a Sony-ra se lehet panasz! :) tárolókapacitása is gyors mint állat
2015. júl. 19. 12:01
 8/13 A kérdező kommentje:
#4-es, a kamerája miért lenne pocsék?... Szerintem sokkal jobb mint a többi telefoné...
2015. júl. 19. 12:03
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nem eri meg frissiteni, nekem sima Z1-em van, de kb 2 napot birtam vele utana downgrade-eltem. A designt meg meg lehetne szokni, de eleg csunyan lelasitott a telefont, es az, hogy a rezgest modot kiszedtek az meg rohadt idegesito. En nem ajanlom, de te tudod, lehet neked jobban bejon, en maradok a 4.4.4-nel
2015. júl. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én még nem tudtam vele jó képeket csinálni olyan ahol nem stúdió minőségű megvilágítás van egy tárgyon. Saját programjában nem tud csak 21MP-s képet csinálni. HDR-t alapból nem kezeli a saját szoftvere. Képkészítése lassú. A kamera hang nincs szinkronban a képkészítéssel, nem lehet kikapcsolni, vagy szabályozni. Sokszor feleslegesen vakuzik, máskor hanyagolja, amikor kéne. A kép, ha 1:1-ben nézem, nagyon zajos, felesleges ezért 21MP-ben tárolni a képeket, bővel elég lenne neki a 16MP, vagy még kisebb 12MP, hogy ne legyen feltűnően zajos. Persze ezt nem lehet beállítani a saját fényképezőjében, hogy kisebb felbontással fotózzon, hogy rögtön tovább lehessen küldeni mobil neten, hanem 6MB-os képeket kell alkotnia a mérethez képest gyenge képminőségben. És nem csak szoftver hiányosságokról van szó itt. Egy Nokia535-össel összevetve szépen látszik a felbontásbeli, képminőségbeli, kontrasztossági, színhűségi különbség. A kettő között a hardware a különbség. Samsunggal is összevetettem. Annak picit már túlzásba eső a színkorrekciója, de kis beállítás módosítással szebb képeket csinál. És sötétebb helyeken is szebb képeket csinált, mint a Z1c. HTC desire 300 képalkotása kategóriákkal mindkettő (Z1c, S4) felett van, pedig harmad annyiba kerül az a telefon.


További panasz:

A csepp állósága miatt is volt már csere Z1c-nél, pedig csak egy kisgyerek fröcskölt le a kezével fürdetés közben, és a telefon a zsebemben volt. Z3 valóban bírja a vizet. (De aki tud vigyázni a telefonjára, vagy nem akar víz alatt női fenekeket fotózni a tengervízben, annak nincs szüksége erre.)


Ha nem rootolom a telefont (úgy elveszteném az előfizetésem), akkor szórja a vacak reklámjait a Sony. Ez számomra bosszantó, mert a szerződésben erről nem volt szó.


A hangját egy 4k HUF és egy 18k HUF mp3 lejátszóval, HP, DELL, IMB laptopokkal, Nokia 535-al, Samsung S3-al, S4-el, HTC ONE-al, Desire 300-al vetettük össze. Z1c volt a második legsilányabb hangzású. A legrosszabb hangzást a kölcsön HP laptop adta (nem azért szól rosszul, mert kölcsön volt). Z1C-nek dobozos, lapos, természet ellenes hangzása volt a többihez képest, de azért hallgatható. Hiphop, jazz, folk, kalsszikus, house zenékkel hallgattuk. Fejhallgatók, amivel teszteltük: Q701, JBL S700, Sennheinser HD800, AKG 551, AKG Y40 (amit hozzá adtak, de ezt a fülhallgatót inkább hagyjuk a divat szakmának, mert csak kinézetre és mikrofonra kapna jó értékelést). A hozzáadott fülbedugósat nem használtuk, az ment csomagolás bontás nélkül a bolhapiacra.


Ellenben a saját hangszórója kiemelkedően jó ebben a kategóriában. Ez nem minőségi hangzást (bár az is jobb volt a többiekéhez képest), hanem inkább meglepő teljesítményt jelent. De szerencsére elég drága volt ahhoz a telefon, hogy adtak hozzá két fülhallgatót is, így nem kell az utcán sétálókat a zenémmel szórakoztatni, amikor hallgatom. Ellenben kihangosításnál tiszta, érthető és kellő hangerejű beszédhangot ad ki.


Emellett azt tapasztaltam lassabban melegszik, mint a S4-es, érezhetően gyorsabb és erősebb. 16GB belső tárhely valóban szuper! HTC one-al nem veszi fel a versenyt, de nem is annyiba kerül, és még nincsenek olyan (nyílt biztonsági) bugok sem benne. (MÉG!)


Én többet várnék egy 100 000 forintos tételtől! Ráadásul a garancia utáni cserekészülék képernyője is hagy kivetnivalót maga után. Másik referencia telefonnal összevetve ez a különbség szabad szemmel látszik, de amíg nem lesz komolyabb baja, nem izgat. Miért vettem mégis Z1c-t? Egyedül a mérete miatt választottam ezt a telefont, mert az tökéletes. Nem túl vékony, nem zsírosdeszka méretű és a képernyő FullHD. Ami néhány programhoz kell, amúgy nincs rá szükségem hétköznapi használatra, de elég impozáns, gyönyörű.

2015. júl. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!