Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Érdemes lenne most rootolni...

Hecvid kérdése:

Érdemes lenne most rootolni ezt a telefont? (többi lent)

Figyelt kérdés

Most tettem szert, egy samsung galaxy s5-re, és látom, hogy szoftver frissítés érhető el.

A mostani verziót, ami rajta van (android 5.0, g900fxxu1boa3), megtaláltam, hogyan kell rootolni, azonban utána olvastam ennek a szoftver frissítésnek és ha minden igaz, akkor ez most elvileg android 5.1.1-re frissülne és állítólag sok javítást tartalmazna.


A helyzet, hogy én rendesen kihasználtam a root jogosultságomat, már az előző telefonomnál is, lassan már úgy érzem, a telefon nem is telefon igazán enélkül...


A kérdés, pedig az volna, hogy most rootoljam e jelen állapotában, vagy frissítsem, és majd úgyis max egy héten belül lehet már rootolni, vagy most rootoljam és később frissítsem, ha már ahhoz is létezik a root lehetőség, vagy egyéb variáció?


Természetesen tudom, hogy ez egy elég relatív kérdés, ezt leginkább abból a szempontból tettem fel, hátha valaki tud valami nagyon meggyőző érvet valamelyik irányban (pl.: az android 5.0 nagyon bugos, muszáj frissíteni, esetleg az ellenkezője), mert elég tanácstalan vagyok...


(Esetleges pontatlanságokért/tévedésekért elnézést és hálásan fogadom, ha erről szól valaki)



2015. júl. 26. 01:49
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
A garancia meg smafu, igaz?
2015. júl. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A garancia elvileg elveszik, de lehet unrootolni és akkor mintha semmi se történt volna...
2015. júl. 26. 11:14
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Samsungnál pont nem. nyugodtan nézz utána, mi is az a knox...
2015. júl. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Samsungnál szépen le lehet nullázni a flash countert (TriangleAway vagy Terminal) és minden olyan lesz mint a régi.

Én azt tanácsolnám, hogy frissíts, mert tényleg sokkal kiforrottabb az 5.1, utána tolj egy hard resetet. Tuti, hogy lesz hozzá recovery/root pár héten belül. Ha nem, akkor még mindig próbálkozhatsz Towelroot-hoz hasonló programokkal (bár ilyet én semmi pénzért nem használnék)

2015. júl. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 saszelló válasza:
Nem értem,miért ez a válasz mindég,hogy a root garanciavesztéssel jár!Ez nem igaz!Igaz samuéknál nem vagyok képben,az enyém LG,rootolt telómat muszáj voltam szervizbe vinni,árva szót nem szóltak!Nyílt forráskódú szoftver,úgy változtathatod,ahogy akarod!A frisśtésre vonatkozólag:Nem biztos,hogy a frissebb jobb is!Pl.nálam az LG-n a KK szar lett,ment is vissza a JB. Azóta nem frissítek!Nem vagyok a jónak elrontója!
2015. júl. 27. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!