Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Sony Xperia Z1 Compact több,...

Sony Xperia Z1 Compact több, mint 30 napja szervizben.30 nap után igaz, hogy elvileg újat kell, hogy adjanak?

Figyelt kérdés
Július 3-án került szervizbe a telefonom amiatt, hogy kb 3 képet csináltam vele a víz alatt. Közvetlenül a vízfelszín alatt, és mondom, kemény 3 mp-ig volt benne. Után kikapcsolt és nem kapcsolt be többé. Tavaly augusztusban szereztem, szóval erősen garis még (2 év ugye). 2 hetet mondtak, nyilván nem hittem el, mert tudtam, hogy megy ez, de azért ez durva. Két héttel a leadás után jött egy sms, hogy még nincs kész a telefon, további infókat is majd sms-ben kapok. Édesapám másfél hete valami miatt bement és akkor rákérdezett az én készülékemre is, azt mondták még mindig semmi. Sms azóta is nuku. Tegnap járt le a végső szervizelési határidő. Azt hallottam, hogy ilyen esetben kötelesek újat adni, mennyire igaz ez?

2015. aug. 3. 11:51
 1/9 avanzsáló válasza:
Beázásra nincs garancia, csak ha kötöttél rá biztosítást. Ha 15 napon belül nem javítják meg, kötelesek cserekészüléket adni.
2015. aug. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát már 33 napnál tartunk, szóval... :D Jah és hétfőn azt ígérték, hogy 24 órán belül mondanak valamit. Szerintem nem kell mondanom, mennyire tettek eleget ennek...
2015. aug. 5. 09:11
 3/9 anonim válasza:
0%
Én a helyedben iPhone 6-ot vettem volna. Egyrészt sokkal jobb mint a Sony, ez köztudott, másrészt az is ugyanúgy ezt tudja ha víz alatt fotózol, az se kapcsol be, de azt legalább kicserélik rögtön a szervizbe.
2015. aug. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Jah, mert van pénzem iPhone-ra, valóban. Tavaly ez járt a csomagomhoz és nem azért vettem, mert jaj, vízálló, hanem az ereje miatt. Az más kérdés, hogy most gondoltam egyet nyaralásom során, hogy egyefene, ha már annyira vízállónak hirdetik, kipróbálom.

Soha többet.

2015. aug. 6. 15:37
 5/9 anonim válasza:
Valamit itt nagyon félreértettél.A csere készülék nem egy új Sony telefon,hanem adnak egy egyszerű kis féltéglaphone-t,hogy legyen valamid amit addig tudj használni.Én is most vittem szervizbe a Z1-emet,és nekem egyből adtak cseretelefont.
2015. aug. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem, nem értettem félre semmit. Azt TUDOM, hogy adnak cserekészüléket, amíg megjavítják (más kérdés, hogy volt otthon nekem egy régi telefonom amibe bele tudtam költözni addig, így nem éltem vele, pedig felajánlották~) DE azt is tudom (ismerősöm is nem rég harcolt egy jót ezzel a sz*rps szervizzel), hogy határidő lejárta után, vagy ha nem tudják megjavítani, kötelesek új készüléket adni. + Cordon Electronics KFT. hozzászólásait is végigolvastam, ott is írtak erről.
2015. aug. 10. 10:44
 7/9 A kérdező kommentje:
"A 15 napos javítási határidő eltelte után tehát, ha úgy véli, hogy indokolatlanul húzódik a javítás, írásban felszólíthatja a kereskedőt a javítás ön által megadott határidőn (pár napon) belüli elvégzésére. Hívja fel a figyelmét arra, hogy amennyiben a javítás ezen határidőn belül nem készül el, ön úgy tekinti, hogy a termék nem javítható, és kérni fogja a termék cseréjét. Panaszát bejegyezheti a vásárlók könyvébe is, amelyre 30 napon belül, érdemi választ kell adnia az üzletnek. Ellenkező esetben bejelentéssel élhet az illetékes fogyasztóvédelmi felügyelőség előtt."
2015. aug. 10. 10:54
 8/9 A kérdező kommentje:

Íme a végkifejlet, hátha valakit érdekel:

Tegnap végül berongyoltam a telefonszolgáltatómhoz (igaz, hogy múlthéten telefonon zaklattam őket és kb leráztak azzal, hogy nem tudnak semmit) és a srác mondta, hogy pont aznap reggel érkezett a válasz a szerviztől, hogy a héten kiküldik a cserekészüléket: egy Z3 Compactot.

2015. aug. 11. 08:47
 9/9 anonim válasza:
1. válaszolo... nincs garancia az igaz mert én is ugyan így jártam ugyan ezzel a készülékkel... Bevittük a telenorhoz ahol vettük és ott azt mondták hogy beázásra garancia nincs de megtudják csinálni... a csaj azt mondta hogy 5000-ért megnézik hogy javithato e és hogy mennyiért... azt ajánlotta vigyük el független szervizbe... ott pedig az úriember azt mondta hogy ez a készülék egy VÍZÁLLÓ készülék és igen is garanciásnak kéne lennie... Már bocs de ha azt mondták hogy vízhatlan akkor ha berakom a vizbe legyen jó...Az én készülékem ami szintén sony xperia z1 compact egy nagyon jó telefon ajánlom mindenkinek de azt nem ajánlom hogy vizbe menjen... kettő haverommal szórakoztunk vele a haveromék medencéjébe és fél méter ment a víz alá... egy perc múlva azzal kapcsolt ki hogy az sd kártya eltávolítva.. utána már nem láttam belőle semmit... kikapcsolt és próbáltam bekapcsolni sikerrel de nem láttam mit csinálok érzékelt mindent de csak sötét képernyő... érte már ért vizet 4szer 5ször és volt már az elött 10 percig is viz alatt és semmi baja nem volt... de aznap vége.. a független szervizbe azt mondták 1000-ért szétszedik és 3hetet várattak vele nagykanizsán a piactéren... 1hét múlva hívtak telefonon hogy 30000-ért csinálják meg és azzal lemondtam róla és mondtam ha járok nagkanizsán bemegyek érte mivel falun lakom ritkán járok a városba... voltunk bent 8 szor amire 8adszorra odaadák... nem lett jó a készülék... sajna
2015. aug. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!