Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Honnan szerzik be a bontatlan...

Honnan szerzik be a bontatlan telefonokat?

Figyelt kérdés
Vettem gsm boltban egy bontatlan iPhone 5s-t, garanciát is jelzi rendesen az Apple oldalán, UK-ból való modell, viszont annyit nem értek, hogy ez nekik miért éri meg, hogy kint megveszik (passzolom mennyiért) és itthon eladják? Hiszen 160-ért jutottam hozzá, míg pl. a media marktban 190-től kezdődik, ha jól rémlik. Valaki világosítson fel! :D

2015. aug. 8. 10:24
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
De nem csak iPhonera gondolok itt, hanem láttam S6-ot is 180-ért bontatlant és még sorolhatnám.
2015. aug. 8. 10:24
 2/12 dirtboy ***** válasza:
86%

azért mert a media marktban 190ért van nem jelenti azt hogy ők nem ugyan annyiért szerzik be mint a gsm-boltos

nem tudom az apple garanciája miként van de másfajta telefonnál pl a szervíz ami rosszabb ha gsmtől veszed,bár vannak azért jó gsm-ek is,ők drágábbak is mint a többi ahol még a tartozékokat is van hogy lenyúlják.

2015. aug. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert a kis sarki gsm-ek általában elfelejtenek áfát fizetni a termék után (papíron kiviszik az EU-ból), és az alkalmazottak és bevétel utáni adózásban sem lehet élharcosnak nevezni őket...


Cserébe gyakran a cég pár havonta eltűnik, hogy az adóhatóság ne találja meg (még ha a webshop vagy a bolt és az eladók látszólag ugyanazok is, a mögötte álló kft már nem), így pedig nehéz lehet a garancia érvényesítése

2015. aug. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Attol nem kell tartani hogy ramtori a rendorseg az ajtot hogy lopott telefont birtoklok? A garancia erdekel legkevesbe, mert eddig egyik telefonom sem hibasodott meg evek alatt sem:D
2015. aug. 8. 12:28
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

a legsuttyóbb gsm-eknél simán előfordulhat lopott áru is, de azért nem túl gyakori.


ha tényleg UK akkor jól jártál, mert így a gyári garit is tudod érvényesíteni, hiszen EU-n belül vásároltaknál érvényesíthető.

a lényeget már leírták, az áfa a fő oka ennek. itthon is ezért drágább főként minden, mert van rajta vagy 40-50ezer Ft-nyi áfa egy ilyen árkategóriánál.

2015. aug. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Megmondom az őszintét kicsit félek, hogy lopott és imei alapján beazonosítják, bár ez a bolt már tizen x éve működik itt a városban, de azért na. Uk szabványú töltő van hozzá, meg az alján is rajta van, hogy onnan van, mármint a doboz alján. Olvastam a neten, hogy Magyarországi iStyle-ból elloptak 2 i6-ot és a boltosok leadták az imeit a rendőrségen, majd amikor bekapcsolták a telót akkor elmentek érte és elkobozták, ilyentől kell tartanom? Az apple az oldalán írja is, hogy van garancia a telefonomra, leellenőriztem, 2016.aug.7-én jár le, illetve imei.info sem ír ki semmi rosszat, ha tényleg ilyen raktárból lopott lenne akkor be sem tudnám aktiválni, nem? Köszönöm a válaszokat egyébként.:D
2015. aug. 8. 13:55
 7/12 bp1985 ***** válasza:
10%
Látod, januárba jár le a garancia. Magyarán nem új a telefon. A garancia onnantól 1 év, ahogy te megveszed
2015. aug. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Augusztusban jár le, januárt honnan vetted?
2015. aug. 8. 16:27
 9/12 A kérdező kommentje:
Írtam is, hogy augusztus (amúgy pont f5-öztem az oldalt és jött egy komment, lol).
2015. aug. 8. 16:28
 10/12 anonim ***** válasza:
Ember....honan tudhatnád hogy lopott az árú xd nem az utcán vetted a lakatos család eggyik tagjatol... Szal a zsaruk nem basznak meg ha esetleg az lenne.
2015. aug. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!