Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Sony Xperia Z3 vagy Galaxy S5?

Sony Xperia Z3 vagy Galaxy S5?

Figyelt kérdés

Összehasonlítás:

- Ár

- Vízállóság

- Fényképezőgép (megapixel, zoom, színek, lehetőségek)

- Videókamera (HD-UHD fps)

- Oprendszer stabilitás

- Gyakori hibák

- Kezelhetőség (GPS, Napló-naptár vezetés, billentyűzet)

- Kijelző mérete, felbontása



2015. aug. 8. 15:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

-Ár: Szerintem mindegy melyiket veszed, mindkettő elég drága újonnan.

-Vízállóság: A Sonynak nagyobb ebben a tapasztalata, és nekem volt is Z3-am, sok mindent túlélt (Balatonba és WC kagylóba is esett). Szerintem itt a Sony nyer.

-Fényképezőgép: Sony, ez nem vitás. Kamerában ők a legjobbak.

-Videó: Mindkettő tud 4K-s felvételt, itt már a Samsung is nagyon jó, szerintem döntetlen.

-Oprendszer: Ebben a Samsung mindig is gyenge volt, ez most sem változott: a felületük megöli a telefont. Sony viszi.

-Gyakori hibák: Nem tudok ilyenekről, de a Samsung szervize kicsit jobb, gyorsabb, könnyebben intézhető.

-Kezelhetőség: Döntetlen. Ma már minden telefon könnyen kezelhető ekkora kijelzővel.

-Kijelző: mindkettő Full HD, a Sony kijelzője 5,2" míg a Samsung 5,1", mindkettő kiváló.


Megemlíteném, hogy a Sony 3GB RAM memóriával rendelkezik (Samsung: 2GB), minőségibb az összeszerelése, és nagyobb kapacitású az akkumulátora - habár nem cserélhető, míg a Samsung akkuja igen.


Én a Sony mellett döntenék a kettő közül, de a HTC One M8-on is érdemes elgondolkodni: minőségibb, az oprendszerén a felülete sokkal jobb, mint ezeké, de a kamerája rosszabb.

2015. aug. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Szia

Köszi a részletes tájékoztatást.

Néztem pár camera összehasonlító videót z3 vs s5 témában.

Az s5nek mintha élénkebbek, kontrasztosabbak lennének a színei.

Ez még nem lenne akkora baj a Sonynak mivel photoshopban lehet ezeken változtatni. Az "aura" hatás viszont már elég nagy kihívást tud jelenteni.

Biztos láttál már ilyet. Lefényképezel egy tárgyat és megjelenik körülötte egy lágy színes ködfelhő szerű valami, mintha beomosódna a kép.

PLus egy pont a Z3nak ha minimálisan is de nagyobb a szenzora :).


A cinematic felvételeket megnézve ott is a samsungot hoznám ki. Valamivel jobban átjön HD-n a 60fps.


Az oprendszert sokan szidják a samsungnál. Ezt a témát még komolyabban körbe járom.


A választási lehetőségem még egy géppel a Galaxy Note 4el bővült.

Rájöttem, hogy a nem vízálló telefonokkal is lehet víz alatt videózni csak speckó tokot kell rá vásárolni.


Az aksi cserélhetősége fontos mivel orrba szájba használnám a telót.

Munka eszközként (gps), napló-naptár vezetés, rengeteg élményt rögzítek fel, olvasok, filmet nézek, netezek stb.

2015. aug. 8. 17:59
 3/17 kistigris99 ***** válasza:

#1 A Galaxy S5 sokat javult az android 5.0-ás frissítéssel.



Ha fontos az akkumulátor cserélhetősége akkor mindenképp S5 vagy Note 4.

2015. aug. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Z3 mindenben veri az S5-t. Sajnos nekünk is volt S5 és nagyon rossz volt.
2015. aug. 9. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 kistigris99 ***** válasza:

#4

Például miben jobb a Z3 mint a Galaxy S5?

2015. aug. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Anyaghasználat: S5 gagyi műanyag, Z3 fém és üveg. Stabilitás: S5 édesanyámnak már három hónap után fagyott pedig nem volt rajta semmi, mert csak telefonált rajta meg facebookozott , Z3-am egy éves és még egyszer sem fagyott le pedig sokat nyúzom. Kamera: S5 kamerája elég rossz képeket készített, Z3 kamerája szép tiszta képeket készít hiába automatikus módba csak 8 megapixel.
2015. aug. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 kistigris99 ***** válasza:
#6 De az S5-nek cserélhető az akkumulátora ami a Z3-ról nem mondható el. Az igaz, hogy anyagminőségben jobb a Z3 de az S5 strapabíróbb a műanyag házzal, mint a Z3 fém és üveg háza.
2015. aug. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
És kit érdekel, hogy cserélhető az aksi az S5-nek, mikor telefonálni sem tudsz vele mert orrba szájba fagy.A másik pedig,hogy nem strapabírobb az S5, ugyanis az én Z3-am kiesett a kezemből egyenesen q csempére és semmi baja nincsen.
2015. aug. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 kistigris99 ***** válasza:

#8

Nyilván sony fan vagy hogy ilyeneket írsz. Volt alkalmam hosszabb időre kipróbálni az S5-t. Nem tudom hogyan használtad, hogy "telefonálni sem tudsz vele mert orrba szájba fagy". Nálam teljesen folyamatos volt a rendszer.

2015. aug. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Mennyi ideig volt nálad az S5 kistigris?


Egyébként már elpártoltam az S5től.

A Note4 felé húz a szívem.

2015. aug. 9. 22:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!