Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mobiloknál az előlapi kamera...

Mobiloknál az előlapi kamera mindig rosszabb minőségű, mint a hátlapi?

Figyelt kérdés
LG-m van, de próbáltam már a tesóm Nokia és Samsung gépével is, azoknál is ezt tapasztaltam. Ugyanott, ugyanabban a fényviszonyban, valamiért mégis gyengébb minőségű, kicsit homályosabb és mintha "morzsás" lenne. Ez minden telefonnál így van, vagy csak nekem sikerült eddig ilyeneket kifognom?

2015. aug. 8. 19:54
 1/7 anonim válasza:
86%
Ez az összesnél így van.
2015. aug. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Tény, hogy kisebb felbontású, mint a hátlapi, de minőségre nem általánosítanám, például a Huawei P7-esemé előlapi kamerához mérten nem csak nagy felbontású (8 MP), de minőségre is tűéles képeket csinál, max. utána belenagyítva szemcsés, és csak kis mértékben, de ez a legtöbb hátlapi kameránál is normálisnak mondható!

Szóval inkább csak neked sikerült rosszabbakat kifognod.

2015. aug. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hát... Sajnos ezzel nem foglalkoztam, mikor vettem, mindent átnéztem, csak az előlapi kamera minősége nem jutott eszembe. Ha ez tönkremegy, valószínűleg iPhone-ra cserélem, azoknál csak jobban megcsinálják, ha jól olvastam, annál is van 8 mp-es. Bár a Huawei-n is már gondolkodtam.


Ez az LG-m 1,2-es, nem azt mondom, hogy borzalmas a kép, de kétségtelen, hogy a 8-as hátlapi jóval élesebbet ad.


Mondjuk nem értem, miért nem tudják a gyártók egyformára a kettőt, ha már beleteszik. Ismerőseimnél is látom, hogy az előlapit legalább olyan gyakran használják, mint a hátlapit.

2015. aug. 8. 20:47
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A maiaknál igen. Régen a Motorola Razr telómnál nem volt különbség, de akkor a külső kamera se volt húszcsilliárdos fullHD extra felbontású. Most nekem is LG-m van, ennél eleve nem is lehet a belső kamera felbontását szabályozni.
2015. aug. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

HTC Desire Eye - talán az egyetlen telefon, amelyiknek elöl-hátul egyforma a kamera felbontása, mindkettő 13 MP, és ezzel tartja a rekordot az előlapi kamerák felbontásában! Abból is a legnagyobb a pontos felbontást nézve! (4208x3120 pixel).

De amúgy a kamera felbontása nincs teljesen összefüggésben a képminőséggel, az inkább a kép méretét határozza meg, a minőségért az autofókusz felel. Ráadásul ebben is szuper, a legtöbb előlapi kamera ugyanis fixfókuszos, vagyis nem lehet élességet állítani előlapi kameránál, de ennél igen!

2015. aug. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, de az iPhone-ok kamerája is csak hátul 8, elől max. 1.2 MP!
2015. aug. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja csak iPhonenál az az 1.2 megapixel szebbet csinál mint bármelyik másik telefon előlapija ;)
2015. aug. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!