Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Halható a különbség a kettő...

Halható a különbség a kettő között? (többi lent)

Figyelt kérdés

Érdemes akár a dupláját fizetni csak hogy picivel jobbat kapjak ? Nagyon hallható a különbség ?


[link]



2015. aug. 12. 22:09
 1/2 anonim ***** válasza:

A legvájtabb fülű ember is 20-tól 20 000 Hz-ig hall, szóval tökmindegy melyiket veszed.


Az az egyetlen kérdés a frekvencia-karakterisztika.

Elmagyarázom: Silányabb fül/fejhallgatók nem szokták rendesen visszaadni a közepes (kb 300-3000 Hz) magasságú hangokat. Tehát az egész zenéből a lábdobot (nagyon mély) és a cintányért (nagyon magas) hallod, a "lényeget" szinte egyáltalán nem. Erre én rendkívül háklis vagyok. Ezt némileg kompenzálhatod az equalizerrel.


A leírtak alapján a drágább csak annyival jobb hogy érzékenyebb: a beállított hangerőszint mellett hangosabban szól mint a másik füles. 10 decibel pedig elég nagy különbség.


Én mégis az olcsóbbat venném. Sosem fogok semmit olyan hangosan hallgatni hogy szükség legyen a nagyobb érzékenységre. Hacsak azt nem vesszük figyelembe hogy kevésbé kell feltekerni a hangerőt az érzékenyebb fülessel, és ezért egy hangyafingnyival kevesebbet fogyaszt vele az mp3 lejátszó/telefon.....

Azért a hangyafingért meg kár pénzt adni.

2015. aug. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Oh nagyon szépen köszönöm a választ :) nagyon sokat segítettél akkor az olcsóbb lesz
2015. aug. 13. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!