Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Blackberry Passport tapasztala...

Blackberry Passport tapasztalatok és vélemények?

Figyelt kérdés
Soha életemben nem használtam még BB-t, viszont ez a készülék nagyon elnyerte a tetszésem. A kérdésem az lenne, hogy bizonyos alkalmazásokat youtube, skype, instagram, fbook/messenger, google maps elérhetőek-e rajta vagy csak alternatívák? Sokat utazom, sokáig apple-t használtam majd pár hétig volt szerencsém wp-hoz és androidhoz is, de gyorsan megszabadultam tőlük. Olvastam, hogy valahogy lehet tenni rá playt, ez mennyire kompatibilis? A legfontosabb talán a fent felsorolt alkalmazások kevésbé elavult változata lenne és a google maps. Mennyire fogom a hajam tépni tőle ha egyáltalán fogom? Köszönöm szépen!

2015. aug. 17. 12:43
 1/3 A kérdező kommentje:
Kimaradt, gmail vagy normális levelező rendszer, illetve böngésző tapasztalatok?
2015. aug. 17. 12:45
 2/3 anonim ***** válasza:
A levelezést sajnos nem tudom, de végülis neten keresztül könnyen elérhetők ezek, függetlenül attól, hogy milyen e-mail fiókod van. Hardveresen amúgy a létező legjobb BlackBerry, erős, gyors, jó a kijelzője és kamerája, ezek alapján pedig ár-érték arányban is nagyon megéri! Viszont a Blackberry saját rendszerének nincs nagy jövője, frissítés, támogatottság - nincs benne lényeges szintű frissítés, ami bíztató lenne a rendszer jövőjével kapcsolatban. :/
2015. aug. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem Z10-em van, tehát magáról a Passport-ról nem tudok nyilatkozni, csak a BB rendszerről.


Skype, Youtube, Facebook van rajta (bár a gyári Youtube alkalmazás konkrétan egy parancsikon, ami megnyitja a Youtube oldalát a böngészőben :D)

Instagram nincs, alternatíva lehet, hogy van rá, de az ebédem fotózása és másokkal való megosztása engem sose foglalkoztatott, úgyhogy megvagyok nélküle :P


Alapból a Google szolgáltatások nem elérhetőek BB-re (és így a térkép sem), de némi szenvedés árán fel lehet rakni a Play áruházzal egyetemben. Kompatibilitással azért akadnak gondok, én találtam már jó néhány androidos alkalmazást, ami nem hajlandó futni rendesen (a legutóbbi ilyen a Google Drive, amit fél nap alatt csak egyszer sikerült elindítani :D).

A Google Maps viszont jól működik, bár ritkán előfordul, hogy a GPS pár utcával arrébb pozicionál.


Gmail (és minden egyéb email) fiókot a Blackberry HUB kezeli, arra általában nem panaszkodnak az emberek :)


A BB nagyon jó és stabil rendszer, nekem még sosem fagyott le (bár még csak 2 hónapja használom). A BB World alkalmazáskínálata szegényes, sok a fizetős ámde nem működő, lehúzós app. Az androidos alkalmazások támogatása nem 100%-os, ami működik az is egy leheletnyivel lassabb, mint androidon - mivel kvázi egy android emulátorból futtatja a telefon.

Összegezve: maga a rendszer nagyon jó, gyors, kényelmes használni, de alig fejlesztenek rá, és ez baromi nagy hátrány egy okostelefon esetében.

2015. aug. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!